Islámský stát se vzepjal k útoku. Ozbrojenci unesli na východě Sýrie desítky rodin | info.cz

Články odjinud

Islámský stát se vzepjal k útoku. Ozbrojenci unesli na východě Sýrie desítky rodin

Ozbrojenci z Islámského státu (IS) zaútočili na provizorní tábor na východě Sýrie, ve kterém žili lidé bez přístřeší, a unesli množství civilistů. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na zástupce arabsko-kurdské koalice známé jako Syrské demokratické síly (SDF) a exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR).

Koalice SDF ve svém prohlášení uvedla, že při bojích v táboře Hadžín v noci na dnešek přišlo o život 20 ozbrojenců z Islámského státu. Zahynulo rovněž několik bojovníků SDF. Radikálové unesené lidi odvezli do míst, která jsou stále pod jejich kontrolou. Podle SOHR ozbrojenci unesli dokonce až 130 rodin.

Koalice SDF, kterou podporují Spojené státy, vede ve městě Hadžín v provincii Dajr az-Zaur na východě Sýrie ofenzivu proti poslední baště IS v oblasti. Podle SDF jde o enklávu IS s 3000 bojovníky včetně mnoha cizinců.

V roce 2014 se bojovníkům IS podařilo získat kontrolu nad skoro polovinou Sýrie a téměř třetinou Iráku, loni ale přišli téměř o veškeré území, včetně hlavních bašt i iráckého Mosulu a syrské Rakky. Přesto teroristická organizace nadále páchá krvavé útoky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud