Mrak nad Trumpovým zetěm: Vyšetřovatel ruské aféry se chce zaměřit na Kushnera, hledal v Moskvě peníze? | info.cz

Články odjinud

Mrak nad Trumpovým zetěm: Vyšetřovatel ruské aféry se chce zaměřit na Kushnera, hledal v Moskvě peníze?

Zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller chce rozšířit vyšetřování Jareda Kushnera, zetě amerického prezidenta Donalda Trumpa, i mimo záležitosti týkající se údajného ruského vlivu na prezidentské volby. Zpravodajská televize CNN v pondělí informovala, že Kushner je podezřelý, že se během předloňské předvolební kampaně snažil získat investory pro své projekty v oblasti nemovitostí.

Doposud se vyšetřování zaměřovalo na Kushnerovy kontakty s Rusy a údajné ruské snahy o ovlivnění voleb prezidenta USA v roce 2016. Nyní mají být podle CNN prošetřeny rovněž Kushnerovy pokusy navázat během předvolební kampaně kontakty s investory z 15 zemí.

Týden po zvolení Trumpa prezidentem se Kushner podle listu The New York Times setkal s vedením čínské pojišťovny Anbang. Naposledy se hovořilo o Kushnerových snahách získat peníze pro kancelářskou budovu v New Yorku.

Rusko vs. USA autor: Radka Zítková; Martin Krepindl, Matěj Hanauer

Muellerovo vyšetřování údajného ruského vměšování do prezidentských voleb se opírá o obvinění amerických tajných služeb vůči Rusku, že se mimo jiné hackerskými útoky vměšovalo do předvolební kampaně s cílem pomoci Trumpovi a uškodit jeho vyzývatelce v soupeření o Bílý dům Hillary Clintonové. Vyšetřování má odhalit, zda případně existovala nezákonná ujednání mezi Trumpovým okolím a volebním týmem a Moskvou.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud