Německá kontrarozvědka odhalila síť islamistických radikálek. Fungovaly líp než muži | info.cz

Články odjinud

Německá kontrarozvědka odhalila síť islamistických radikálek. Fungovaly líp než muži

Spolková kontrarozvědka BfV odhalila skupinu 40 žen, které na sociálních sítích kázaly salafistické učení a šířily nenávist vůči bezvěrcům. Podle kontrarozvědky islamistky v poslední době stále častějším fenoménem. Zastupují totiž v této roli své manžele, kteří jsou bezpečnostními složkami zadrženi nebo přísně sledováni.

Když jsou muži za mřížemi, jejich roli v šíření nenávisti vůči bezvěrcům přebírají ženy. Alespoň to platí o salafistické ideologii, která lpí na doslovném dodržování koránu a snaze zavést právo šaría. Ženy měly pro šíření tohoto učení povolení od svých manželů. 

Salafisté si uvědomili, že jejich manželky mohou vzájemně spolupracovat mnohem lépe než oni, protože jsou často pod přísným dohledem zpravodajských služeb. Ženy dokáží lépe šířit jejich učení a udržovat scénu aktivní.

Německá zpravodajská služba uvedla, že ženy salafistickou doktrínu dodržovaly ve všech ohledech svého života – ať již šlo o interpretaci islámu, přípravu pokrmů či výchovu dětí. Právě indoktrinace potomků znamenala podle Burkharda Freiera, šéfa BfV ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsko, výrazné riziko. „Salafismus se stal rodinnou záležitostí,“ řekl Freier pro Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Co je Islám? Animace vysvětluje spor mezi sunnity a šíity autor: INFO.cz

Salafismus je ultrakonzervativní islámské učení, které doslova lpí na svatých textech i praxi předků, jeho cílem je vytvoření teokratické diktatury. „Přestože ne každý, kdo vyznává toto učení, tak je automaticky džihádista, tak všichni džihádisti, které jsme v minulosti zadrželi, tak byli stoupenci salafismu,“ dodal Freier pro server Deutsche Welle. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud