Německo bude mít novou vládu. CDU/CSU a sociální demokraté se dohodli na koaliční smlouvě | info.cz

Články odjinud

Německo bude mít novou vládu. CDU/CSU a sociální demokraté se dohodli na koaliční smlouvě

Německo bude mít novou vládu složenou ze zástupců CDU/CSU a sociálních demokratů. Zástupci obou stran se dohodli na koaliční smlouvě. Informoval o tom internetový server Spiegel Online.  Stejnou informaci přinesla i veřejnoprávní televize ARD. Agentura DPA poznamenává, že ale ještě zbývá doladit drobnosti.

Závěrečná část vyjednávání se proměnila ve čtyřiadvacetihodinový maraton schůzek šéfů trojice stran i širších vyjednávacích týmů, který se ke konci podařilo dotáhnout až dnes dopoledne. Spory se během noci vedly jak o programu, tak o rozdělení ministerstev.

Koaliční smlouvu, kterou by už dnes trojice stran mohla představit veřejnosti, budou v příštích týdnech schvalovat sjezdy CDU a CSU a také vnitrostranické referendum SPD. Právě souhlas sociálních demokratů není ale úplně jistý. Pokud ho nakonec udělí, mohla by už třetí velká koalice za poslední čtyři volební období vzniknout v první polovině března.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud