Nová severokorejská hrozba: Kim testuje hlavice s antraxem | info.cz

Články odjinud

Nová severokorejská hrozba: Kim testuje hlavice s antraxem

KLDR začala s testy antraxových hlavic pro své střely. S odvoláním na jihokorejské tajné služby to tvrdí japonský list Asahi Šimbun. Tyto hlavice mohou na místo určení donést nejmodernější severokorejské rakety, které mají potvrzený dolet kolem pěti tisíc kilometrů, teoreticky ale mohou urazit až 13 tisíc kilometrů.

Totalitní Korea o sobě opět dává vědět. Podle zjištění tajných služeb, na které se odvolává japonský tisk, se diktátor Kim Čong-un „našel“ v myšlence, že své rakety osadí hlavicemi s mimořádně nebezpečným antraxem.

Agentura Bloomberg v této souvislosti tvrdí, že KLDR má kromě biologických zbraní k dispozici až pět tisíc tun chemických bojových látek.

KLDR v posledních měsících pokročila i v raketovém programu. Minulý měsíc otestovala raketu Hwasong–15, která má dolet až 13 tisíc kilometrů. Je tak schopna zasáhnout téměř jakékoliv místo v USA.

Americké tajné služby dodávají, že severokorejští komunisté pokročili i ve vývoji jaderných hlavic. Rakety s atomovou zbraní bude mít stalinistický režim zřejmě nejpozději do osmnácti měsíců.

„Severní Korea – země, která mučí vlastní občany hladem – utrácí stovky milionů dolarů za jaderné, chemické a biologické zbraně, které mohou ohrozit USA,“ píše se ve Strategii národní bezpečnosti, kterou nedávno zveřejnila administrativa Donalda Trumpa. Prezident USA v dokumentu potvrzuje, že v ostrém přístupu k diktatuře nehodlá polevit.

Antrax je velmi infekční choroba, kterou se člověk nakazí i pouhým vdechnutím. Poprvé ji jako biologickou zbraň použila japonská armáda během tzv. druhé čínsko-japonské války, tedy v letech 1937–1945. V roce 1972 vznikla Úmluva o zákazu biologických zbraní, ke které Severní Korea přistoupila o 15 let později, tuto úmluvu ale podle všeho porušuje.

Trump a Kim Čong-un jsou stejní, jaderná válka nehrozí, říká koreanistka, která v KLDR studovala. autor: INFO.CZ

autor: Info.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud