Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Paranoidního Kim Čong-una sžírá strach z atentátu. Na pomoc si přizval i agenty KGB

Paranoidního Kim Čong-una sžírá strach z atentátu. Na pomoc si přizval i agenty KGB

Paranoidní představy stíhají Kim Čong-una posledních několik měsíců. Severokorejský diktátor vidí na každém rohu potenciálního atentátníka, který ho chce připravit o život, ochraně své bezpečnosti proto v zemi podřizuje vše. Ven vychází už jen po setmění, a aby útočníky zmátl, střídá několik aut. Podle nejnovějších zpráv japonských médií je však Kim Čong-un tak vystrašený, že si pozval i deset bývalých agentů sovětské tajné služby KGB, kteří mají podle serveru Newsweek zajistit jeho bezpečnost.

Podle zdroje japonského serveru Asahim Shimbun měl Kim Čong-un oslovit bývalé sovětské špiony v únoru. V Pchjongjangu pak měli ochrance severokorejského diktátora poskytnout vojenské poradenství, aby dokázala odrazit případné hrozby včetně těch, které přicházejí ze Spojených států.

„Severní Korea projevuje velký zájem v oblasti obrany proti atentátům provedených nejmodernějšími zbraněmi vyrobenými v USA,“ řekl zdroj japonskému serveru.

Úkolem sovětských agentů tak bylo poskytnout ochrance Kim Čong-una vojenský výcvik „potřebný k odhalování a preventivnímu potlačování teroristických činů“. Kromě toho měli diktátorovi také radit v tom, jak se zbavit zahraničních špionů, kteří v zemi operují.

720p 480p 360p 240p

Strach Kim Čong-una o vlastní živost se začal prohlubovat začátkem roku. V květnu pak Pchjongjang obvinil americkou CIA z plánování spiknutí s cílem severokorejského vůdce zavraždit. Útok měl proběhnout za pomoci jihokorejské rozvědky pomocí biochemické látky. Pchjongjang tak nepřátelům vzkázal, že bude teroristy, kteří ho plánují zabít, „nemilosrdně“ vyhlazovat.

Kromě strachu ze Spojených států a Jižní Koreji, které podle diktátora plánují jeho vraždu, aby docílily změny vedení režimu, má Kim Čong-un strach i z mocichtivých nepřátel uvnitř státu. Obavy má hlavně z příbuzných, kteří by chtěli obsadit jeho místo. Důkazem vůdcova strachu je i vražda jeho nevlastního bratra Kim Čong-nama, která se odehrála v únoru na letišti v Kuala Lumpur a která připomněla, že v KLDR se bojuje o moc i za použití těch nejtvrdších prostředků.

1080p 720p 360p
V KLDR není hlad a bída, uprchlíci o zemi lžou pro peníze a mediální pozornost, říká Vrobel

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link