Pod palbou snajprů. Podívejte se na autentické video INFO.CZ z Mosulu | info.cz

Články odjinud

Pod palbou snajprů. Podívejte se na autentické video INFO.CZ z Mosulu

Ostrá palba, chaos na bojišti, ale i povážlivě laxní přístup bojovníků, to vše zachycuje exkluzivní video pořízené u iráckého Mosulu. Novinářky Lenka Klicperová a Jarmila Štuková se pohybují v oblasti, kde se bojuje o každý opuštěný dům a kde skrytí snajpři představují neustálé riziko. Podívejte se na záběry přímo z terénu.

Kanas, kanas, ozývá se všude kolem nás. Kanas je jedno z mála arabských slov, které jsme se naučily od první chvíle, co jsme se ocitly na frontě. Znamená to odstřelovač, snajpr. Problém je, že v nastalém chaosu nikdo neví, odkud střílí. Je ale vidět, že arabským vojákům je to jedno. Pálí pro jistotu do všech směrů. Jsme pod palbou na přední linii jižně od Mosulu,“ píší české novinářky v reportáži z místa. Celý text si můžete přečíst zde:

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud