Trest za smrt amerického studenta drženého v KLDR? Trump se teď s Kimem nesejde, uvedl Bílý dům | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Trest za smrt amerického studenta drženého v KLDR? Trump se teď s Kimem nesejde, uvedl Bílý dům

Trest za smrt amerického studenta drženého v KLDR? Trump se teď s Kimem nesejde, uvedl Bílý dům

Americké ministerstvo zahraničí dnes obvinilo Severní Koreu ze smrti amerického studenta Otta Warmbiera a vyzvalo Pchjongjang k okamžitému propuštění tří dalších zadržovaných Američanů. Washington zároveň naznačil, že v dohledné době nelze čekat americko-severokorejský summit.

Warmbier, jehož KLDR věznila 17 měsíců, byl propuštěn minulý týden. Dvaadvacetiletý muž se ale do Spojených států vrátil v kómatu a v pondělí zemřel. Podle lékařů měl vážně poškozený mozek. Výsledky pitvy mají být zveřejněny v příštích dnech, americký tisk nicméně již píše o tom, že mladík byl v severokorejském vězení brutálně bit.

Donald Trump se v pondělí ostře ohradil proti „tvrdým podmínkám", kterým byl odsouzenec v KLDR vystaven. "Je to brutální režim," uvedl šéf Bílého domu o Severní Koreji.

720p 360p
Krutá KLDR

Mluvčí Bílého domu Sean Spicer dnes prohlásil, že setkání amerického prezidenta s jeho severokorejským protějškem Kim Čong-unem v této chvíli není pravděpodobné. Trump dříve řekl, že by se schůzce se severokorejským diktátorem za vhodných podmínek nebránil.

„Zcela evidentně se čím dál více vzdalujeme správným podmínkám pro takové setkání," komentoval Spicer na dnešní tiskové konferenci pravděpodobnost jednání Trumpa a Kima.

Warmbier byl v KLDR odsouzen k 15 letům těžkých prací za krádež propagačního plakátu z hotelu.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.