Trumpovi telefon nezvedneme. Říká matka ženy, kterou v Charlottesvillu zabil pravicový radikál | info.cz

Články odjinud

Trumpovi telefon nezvedneme. Říká matka ženy, kterou v Charlottesvillu zabil pravicový radikál

Matka mladé ženy, kterou pravicový radikál zabil v americkém Charlottesvillu, o incidentu nehodlá hovořit s prezidentem USA Donaldem Trumpem. Susan Broová, matka dvaatřicetileté Heather Heyerové, to dnes řekla v pořadu televize ABC. Heyerová minulý víkend zahynula, když do davu odpůrců rasistické demonstrace najel svým autem pravicový radikál.

Pracovníci Bílého domu už několikrát do Charlottesvillu telefonovali, ale Broovou nezastihli. Pokud zavolají znovu, matka mrtvé ženy telefon nezvedne, řekla americké televizi. Cítí se pohoršena prohlášením prezidenta, který klade rovnítko mezi demonstrujícími neonacisty a lidi, kteří se jim jako její dcera v ulicích města postavili na odpor.

Trump krátce po incidentu v Charlottesvillu vyjádřil na twitteru pozůstalým soustrast a vyjádřil nad úmrtím Heyerové smutek. Opakovaně pak ale tvrdil, že vinu na násilnostech nesou jak neonacisté a hlasatelé bělošské nadřazenosti, tak i jejich odpůrci.

Do davu v Charlottesville najelo auto autor: Twitter/brennanmgilmore

James Alex Fields Jr., řidič auta, který usmrtil Heyerovou a dalších 19 lidí zranil, byl obviněn z vraždy a čeká ve vězení na soud.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud