Současný finanční systém je nestabilní. Lidé se budou uchylovat ke kryptoměnám, říká Tanner

Velká část populace si uvědomuje, že současný finanční systém je nestabilní, upozorňuje vysokoškolský pedagog a senior advisor společnosti Platon Finance Leopold Tanner, podle kterého se lidé postupem času začnou čím dál více uchylovat k alternativě v podobě kryptoměn. „Netýká se to jen podnikatelů a institucionálních subjektů, ale uvědomuje si to i širší veřejnost. To do určité míry vytváří tlak, který zvyšuje poptávku po alternativních možnostech,“ vysvětluje Tanner. Co způsobilo výraznou asymetrii současného systému a v čem jsou kryptoměny výhodou? Podívejte se na celý rozhovor.

Dvanáct let po ekonomické a finanční krizi si čím dál více lidí uvědomuje, že v současnosti používaný finanční systém vykazuje nestabilitu, nerovnováhu a asymetrie, domnívá se ekonom Leopold Tanner. „Finančním trhem protéká mnohem větší objem transakcí, než je celková suma výrobních prostředků,“ vysvětluje Tanner s tím, že obyčejný člověk si sice není vědom detailů o výkonu derivátového a forexového trhu, ale i z vývoje cen základních potřeb tuší, že se systémem není něco v pořádku.

Spotřebitelé si podle Tannera logicky budou moci položit i otázku toho, zda jsou jejich v bankách uložené úspory v bezpečí a stabilní. „Jestliže si běžní lidé tu situaci uvědomí a začnou mít pocit, že systém je nestabilní a ani běžné úspory nemusí být bezpečné, začnou vyhledávat alternativy a jednou z nich jsou i kryptoměny. Ty tím, že mají omezený počet, nevytváří prostor pro enormní inflaci,“ popisuje možný vývoj a jednu z výhod kryptoměn Tanner. Dalšími výhodami podle něj pak jsou rychlost, decentralizace, transparentnost a bezpečnost.

Druhá vlna je jen marketing, udržovat v lidech strach je kontraproduktivní, tvrdí Žaloudík

sinfin.digital