Plním si sny, další meta je Londýn. Bude to psycho, ale těším se, říká vítězka Masterchef Kristína

Pavel Štrunc, Martin Krepindl

18. 06. 2019 • 09:00

Kristíně Nemčkové je teprve 17 let, v gastronomii už ale dokázala víc, než většina o generaci starších kuchařů. Po vyhraném finále soutěže Masterchef Česko vydává kuchařku, vystupuje na food festivalech a spolupracuje s různými firmami. Její instagramový účet sleduje skoro 80 tisíc lidí.

Nemčková v rozhovoru s Pavlem Štruncem tvrdí, že už od malička si dává cíle a plní výzvy. Jako dítě připravila wellington i chobotnici. Rodiče ve formování talentu sehráli klíčovou roli, stejně jako péče o starší sestru. Lásku k vaření ale zřejmě zdědila po babičce, která se gastronomii věnuje celý život „Babička v kuchyni přemýšlí tak, aby se všichni najedli, já jdu spíš za tím zážitkem,“ vysvětluje Nemčková. Právě ve spolupráci s babiččinými recepty připravila kuchařku Upgrade.

Po výhře v soutěži chce především odmaturovat, pak by ráda zkusila pracovat v Londýně. Právě hlavní město Velké Británie teď dle slov mladé kuchařky udává celosvětové trendy. A i když to prý „bude v psychu“, ona se na další životní výzvu neskrývaně těší.

Které jídlo si po vítězství v soutěži dala jako první? V čem se změnilo vnímání Čechů k restauracím za poslední roky? Rozumí si se svými vrstevníky? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku.

SDÍLET