Vémola: Nenávist tu bude i po Zemanovi, Češi takoví jsou. Plivou na mě, ale jsem nejlepší

Pavel Štrunc, Martin Krepindl

17. 05. 2019 • 09:00

Kolem Karlose Vémoly je opět živo. Aktuálně nejpopulárnější bojovník MMA (smíšená bojová umění) v Česku se na podzim chystá na souboj se svým slovenským sokem Attilou Véghem. „Jde o zápas století. Dokážu, že jsem nejlepší fighter v Česku i na Slovensku,“ tvrdí seběvědomě třiatřicetiletý rodák z Olomouce. V rozhovoru s Pavlem Štruncem říká, že pokud by mohl reprezentovat české MMA v Číně, neváhal by ani minutu. A bylo by mu úplně jedno, jestli by to bylo s Milošem Zemanem, nebo třeba Jiřím Drahošem. 

Lidé v Česku dle Vémoly nechápou, že jemu jde především o sport a popularizaci MMA, politiku neřeší. Poslední vzedmutí negativních nálad vůči Jaromíru Jágrovi při jeho návštěvě Číny, mu přišlo mimořádně nešťastné. O autorech urážlivých výroků na adresu hokejisty si prý myslí svoje. Třeba ve Velké Británii, kde Vémola tráví většinu času, se prý fanoušci ke svým sportovním idolům chovají s mnohem větším respektem.

Za přátelství s Ivem Rittigem se nestydí, naopak. „Stará se o mě, znám ho jinak, než ho prezentují média,“ vysvětluje. Kontroverzní podnikatel je prý tím, kdo do Česka už před víc než 20 lety dovezl hlavní hvězdy bojových umění. A tohle odvětví prý u nás dokázal pozvednout tak, jako nikdo předtím. Jeho kauzy ale řešit nechce.

Co bude Vémola dělat po avizovaném souboji století? Existuje něco, co ho dokáže vyvést z míry? Proč tak rozděluje své fanoušky na skalní příznivce a „hejtry“? Podívejte se na video v úvodu článku. KLIKNUTÍM NA TENTO ODKAZ si můžete přehrát další interview Pavla Štrunce. 

SDÍLET