Kohák: Chci hrát záporáka v bondovce a byl bych i dobrý prezident. „Bóbiku“ jsem odmítl

Mirek Topolánek

22. 05. 2019 • 22:00

Vzpomínáte na reklamu T-mobilu, ve které herec Ivan Trojan nakupoval různé výrobky od polského šmelináře? Před pěti lety způsobil tento spot slušný poprask, který vedl až k jeho stažení z vysílání. Režisér Jakub Kohák v novém dílu Topol show odhaluje zákulisí mediálního skandálu.

Podle něj šlo tehdy zejména o iniciativu polské velvyslankyně. „Někdo z produkce nás varoval, že to je kráva. No, a ono se ukázalo, že fakt je,“ tvrdí v rozhovoru s Mirkem Topolánkem režisér reklamních spotů a herec. Odmítá ale, že by mu politická korektnost nějak bránila v tvorbě. „Když se to klientovi vyplatí, bude i reklama pořádně politicky nekorektní,“ tvrdí. Připouští ale, že třeba v Americe už je situace poněkud jiná.

Kohák zároveň odmítá, že by se nějak angažoval v aktuálních demonstracích proti Marii Benešové a Andreji Babišovi. Situace dle jeho slov zatím není tak vážná. „Až půjde skutečně do tuhého, něco provedu,“ dodává.

Jak se Kohák vůbec dostal k točení reklam? Je si jistější ve vážnějších, nebo spíš komických rolích? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku.

Další díly Topol Show naleznete ZDE >>>

SDÍLET