Vykašlete se na chození do debat a raději vyjeďte na venkov, radí prezidentským kandidátům Topolánek

Mirek Topolánek si v minulých volbách vyzkoušel, jaké to je kandidovat na prezidenta. V nové epizodě Topol Show tak mohl stávajícím uchazečům o Hrad dát cennou radu. „Všem, co nejsou Babiš, bych doporučoval, ať se vykašlou na chození do debat. Babišovi to nedoporučuji, protože ten tam stejně chodit nebude. Ty debaty všude možně po právnických fakultách pořád s těmi samými stupidními otázkami vám nic nepřinesou, nezískáte tam jediného voliče,“ říká Topolánek. „Raději vyjeďte na venkov. Klidně si tam nechte nadávat, ale buďte tam. Jinak to Babiš vyhraje, protože on přesně tohle bude dělat. Jemu stačí jeho babišky a agrodědečci,“ dodává Topolánek.

Jakkoliv Topolánek dříve říkal, že nevěří ve výhru Andreje Babiše ve druhém kole, nyní přiznává, že už si tak jistý není. „Babiš nebude potřebovat ani žádné billboardy, bude mu bohatě stačit, když nějak ukočíruje sám sebe. Vyhrát může, byť bych mu to nepřál a hlavně bych to nepřál této zemi,“ hodnotí Babišovy šance Topolánek.

Přímá volba prezidenta, s níž ústava původně nepočítala, překreslila v Česku politické hřiště. Z úřadu prezidenta se stalo tak trochu nežádoucí paralelní mocenské centrum. „Špunt do láhve už nevrátíme, nicméně když už jsme tam přežili Zemana, tak přežijeme asi cokoliv. Paradoxem nicméně je, že ti, co přímou volbu protlačili a přesvědčili lidi, že ji vlastně potřebujeme, jsou zároveň ti, co v ní dvakrát prohráli a dost možná prohrají i potřetí,“ uzavírá Topolánek.

Co Mirek Topolánek očekává od nového prezidenta a proč už sám znovu nekandiduje? Jak hodnotí výsledek amerických voleb a proč je podle něj jejich jediným poraženým Donald Trump? Co si podle Topolánka máme odnést z klimatické konference COP 27 a jak máme vnímat vývoj války na Ukrajině, kde došlo ke stažení ruských vojsk z Chersonu? Podívejte se na celou epizodu.

sinfin.digital