Neomarxisté, dezoláti a 17. listopad. Doba vymknutá z kloubů přeje extremistům z obou stran, říká Topolánek

U příležitosti oslav 33. výročí sametové revoluce jsme mohli vidět nejen plnou Národní třídu a Václavské náměstí lidí, kteří se radovali z toho, že mohou žít ve svobodné zemi, ale též akce krajní levice i proruských extremistů. „Vymírají starobolševici, co každoročně křepčili u Křižíkovy fontány, tak je nahradili mladobolševici. Je to logická generační obměna, přišli noví spravedliví volající po rovnosti všeho a všech. Každá generace má svoje falangisty, co poslouží jako kanónenfutr pro různé vůdce, co toho zneužijí. A je jedno, zda to jsou neomarxisti, nebo různí náckové,“ říká Mirek Topolánek v nové epizodě Topol Show.

Podle Topolánka se okupační stávky za klima na českých univerzitách tvářily na první pohled bohulibě, nicméně pohled druhý už tak optimistický není. „Člověk by tomu skoro i zatleskal nebo nad tím mávnul rukou. Ale ona je to progresivistická bojůvka, co není ani tak za dobré klima jako proti zlému kapitalismu. Všichni tito fanatici, kterých je reálně jen pár desítek, není to ani procento všech studentů, se začínají s těmi svými kydy podobat komunistickým pochodům z 50. let,“ hodnotí klimatické stávky Topolánek s tím, že podobně rozladěn byl i z pochodu proruských aktivistů. 

„Nevím, zda je to dobře, nedoporučoval bych je úplně vymlčet, nemyslím, že by to vůbec šlo. Jsou to agresivní zfanatizovaní dědci a báby v partě s největšími zmetky, co tu vůbec existují. Už je to za hranou, místy to byla propagace rašismu a fašismu, která by se měla trestně stíhat,“ říká Topolánek. „Svět se zbláznil, doba je vymknutá z kloubů a bude strašně složité tu situaci napravovat. Už se nevrátíme do doby před válkou. Neznamená to jen ekonomické a geopolitické problémy, ale i ty společenské a různé volání po návratech starých pořádků a radikálních změnách,“ dodává.

Jak Mirek Toplánek hodnotí navrácení Donalda Trumpa na Twitter a kam se přesune, kdyby tato sociální síť padla? Jaké poučení by si ze 17. listopadu měli odnést prezidentští kandidáti i jejich podporovatelé? A proč je dobře, že Miloš Zeman k letošním oslavám nic neřekl a co ještě pozitivního v samém závěru svého mandátu udělal? Poslechněte si celou epizodu.

sinfin.digital