Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Drahoš kasíruje statisíce, Horáček utrácí své miliony, Zeman zatím účetnictví tají

Drahoš kasíruje statisíce, Horáček utrácí své miliony, Zeman zatím účetnictví tají

Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana, která je šéfkou jeho petičního výboru, včera oznámila, že od příznivců současné hlavy státu získali 59 263 podpisů, tedy dostatečný počet nutný k obhajobě prezidentského mandátu na další období. Současný prezident je jedním z mála kandidátů, kteří dosud nemají transparentní účet. Podle zákona si jej bude muset zřídit nejpozději pět dnů od oficiálního vyhlášení termínu voleb.

Do prezidentských voleb zbývá již méně než půl roku a transparentní účty ohlášených kandidátů ukazují, že kampaně jsou v plném proudu. Ne všichni ale údaje o svých financích odkryli veřejnosti. 

Nejvíce živo je na transparentním účtu akademika Jiřího Drahoše, kterému zde běžně „přistanou“ i statisícové dary. Šesti- a víceciferných částek v podobě sponzorských darů Drahoš obdržel již kolem čtyřicítky.

1080p 720p 360p
Jiří Drahoš exkluzivně: Trestně stíhaného Babiše bych premiérem nejmenoval

Nejhlouběji do kapsy pak sáhl spolumajitel Jablotronu a jeden z nejbohatších Čechů Dalibor Dědek, který Drahoše v červnu podpořil dokonce dvěma miliony korun. Svůj krok tehdy vysvětloval tak, že si přeje důstojného prezidenta a že žádný jiný kandidát mu za takový dar nestál.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Neodmítl ani možnost, že by v budoucnu částku ještě navýšil. Místo toho ale začátkem srpna poslal příspěvek na kampaň Drahošovu konkurentovi Marku Hilšerovi, tomu však miliardář obětoval jen 50 tisíc korun.

Jiří Drahoš se pyšní i dalšími štědrými sponzory. Celých 800 tisíc korun získal například od dua podnikatelů Miroslava Motejlka a Petra Skočdopoleho, autorů projektu Motejlekskocdopole.com. „Jde o iniciativu naší společnosti, která cítí, že jde do tuhého,“ odpověděl Miroslav Motejlek na dotaz, co je přimělo věnovat Jiřímu Drahošovi tak významnou částku.

1080p 720p 360p
Zeman proti nám nemá šanci, radši to vzdá, vsaďte na mě, říká o prezidentských volbách Horáček

Dvakrát po 650 tisících získal Drahoš také od českých lázní - Luhačovic a Jáchymova, jejichž ředitelem je v obou případech Eduard Bláha, bývalý manažer Penty. A ještě několik dalších příznivců Drahoše podpořilo vysokou půl milionovou částkou.

Více na E15.

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek