Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Drahošův podporovatel Padevět pro INFO.CZ: Musíme pamatovat na to, že jsme teprve v polovině

Drahošův podporovatel Padevět pro INFO.CZ: Musíme pamatovat na to, že jsme teprve v polovině

Tým okolo Jiřího Drahoše slaví. Bývalý šéf Akademie věd ČR postoupil do druhého kola a jeho podporovatelé si mohou blahopřát. Jak připomíná v rozhovoru pro INFO.CZ spisovatel a nakladatel Jiří Padevět, před Drahošovým týmem je ještě druhé kolo. Nevěří ale tomu, že by Drahoše podporovali jen lidé ve velkých městech. „Já toto dělení České republiky na Prahu a venkov nemám rád. Nejsem jeho příznivcem. Já si myslím, že všude žijí lidé různého ražení. Nedělme stále republiku na Prahu a zbytek. Všude žijí dobří a špatní lidé,“ míní Padevět.

Jak moc se obáváte druhého kola?

Neobávám se. Věřím v inteligenci českých voličů a věřím i tomu, že relevantní protikandidáti, kteří postoupili do druhého kola, pana Drahoše podpoří.

Jiří Drahoš prohlásil, že je nebude žádat o podporu, že se o tomto tématu bavili už během předvolebních debat. Není to chyba? Neměl by se s nimi setkat a osobně je oslovit?

Myslím, že to chyba není. Pokud ho budou chtít podpořit, tak to jistě udělají sami.

1080p 720p 360p
Horáček a Hilšer ve štábu Jiřího Drahoše

Co říkáte na výsledek Miloše Zemana? Tady ve štábu se jásalo, když jeho výsledek spadl pod čtyřicet procent.

Myslím, že na mohutnou „nekampaň“, je pět let ve funkci a permanentně vystupuju v médiích, tak je to vlastně velmi špatný výsledek.

Uškodil si tedy současný prezident tím, že se nezúčastňoval debat?

Myslím, že si uškodil spíše svou praxí – tedy urážením lidí, ostatních politiků a podobně. To si myslím, že je to hlavní, co panu prezidentovi Zemanovi škodí.

1080p 720p 360p
Drahoš: V souboji se Zemanem čekám útoky. „Bude to ještě horší...“

Linie podpory vede mezi Prahou a venkovem. Souhlasíte s tímto tvrzením a může se podařit Jiřímu Drahošovi oslovit voliče i mimo velká města? Bude muset změnit téma a strategii?

Já toto dělení České republiky na Prahu a venkov nemám rád. Nejsem jeho příznivcem. Já si myslím, že všude žijí lidé různého ražení. Nedělme stále republiku na Prahu a zbytek. Všude žijí dobří a špatní lidé.

Vy jste s Jiřím Drahošem vedl rozhovory, které vyšly knižně. Jaká je podle jeho vlastnost, která mu může ve druhém kole, kde se postaví Miloši Zemanovi, pomoct?

Ukradnu volební slogan KDU-ČSL: Je to klidná síla.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz