Potřebujeme zapomenout na Havla a nekydat na každého s jiným názorem, říká David Zábranský | info.cz

Články odjinud

Potřebujeme zapomenout na Havla a nekydat na každého s jiným názorem, říká David Zábranský

Tzv. pražské elity si podle Davida Zábranského až příliš zbožštily odkaz Václava Havla. „Společnost by na něj potřebovala trochu zapomenout,“ říká v rozhovoru s Pavlem Štruncem spisovatel a dramatik. O Havlovi mluví mj. v souvislosti s Milošem Zemanem a tím, které pocity mezi určitou skupinou lidí vyvolává. Proč je pozice Havla oproti Zemanovi privilegovaná? Podívejte se na část rozhovoru. Jsou elity buranské? A proč Zábranský v souvislosti s útoky na Zemana hovoří o týrání? Celé interview najdete níže.

Útoky na Zemana jsou špína a eklhaft, týráme starého nemocného člověka, říká Zábranský autor: INFO.CZ

Chcete mít přehled o všech rozhovorech? Sledujte pořad Štrunc! také na facebooku.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Zeman po nemocnici hledá náhradníky. Asi skončí dřív, Babiš by dnes vyhrál, říká Pečinka

Prezident Miloš Zeman v uplynulých dnech promluvil o svých náhradnících. Nejdřív připustil, že by ho mohl nahradit odborářský předák Josef Středula, krátce poté vyslovil i jméno současného premiéra Andreje Babiše. Podle komentátora Reflexu Bohumila Pečinky není příliš jasné, proč Zeman o svých náhradnících mluví. Záhadné je dle jeho slov především to, že tak činí krátce po návštěvě nemocnice. Pečinka v rozhovoru s Pavlem Štruncem tvrdí, že Babiš pravděpodobně kandidovat na prezidenta bude. Chce prý totiž dotáhnout svou politickou hru do konce. A ostatní kandidáti? Těžkou vahou by se mohla stát současná vrchní pražská žalobkyně Lenka Bradáčová. Proč by podle Pečinky Bradáčová v takovém případě mohla být ve střetu zájmů? V čem bude nadcházející prezidentská volba jiná? Je načase změnit Ústavu? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku.

LinkLink