Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zeman brání vlastní zdraví. Tvrdí, že se nemění, vidíme prý jen „malé výkyvy“

720p360p

Svůj zdravotní stav považuje prezident Miloš Zeman s malými výkyvy za totožný po celou dobu, co je na Pražském hradě. Řekl to ve Vietnamu českým novinářům. Zdraví prezidenta je pod drobnohledem kvůli tomu, že v poslední době opakovaně působil unaveně. Program si upravoval i při návštěvě Vietnamu, kterou dnes zakončil.

„Můj zdravotní stav je s malými výkyvy totožný minimálně celou dobu výkonu prezidentské funkce. Jediný rozdíl spočívá v tom, že když se blíží prezidentská volba, tak se hledají nějaké důvody pro a proti některým kandidátům,“ řekl Zeman.

„V mém případě je jediný důvod to, že špatně chodím, což je sice nemilé, ale už jsem jednou říkal, že politika se nedělá nohama, ale mozkem,“ dodal prezident.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Během návštěvy Vietnamu musel Zemanův tým drobně upravit program a zrušil původně chystanou návštěvu hospody v Hanoji. „Čeští“ Vietnamci tam Zemanovi chtěli zazpívat českou hymnu a lidové písně. Prezident se nakonec omluvil a neúčast zdůvodnil náročným programem.

Právě program, který prezident ve svém věku absolvuje, je podle názoru některých odborníků nad jeho síly. Vyjádřil se tak i jeden z trojice prezidentových osobních lékařů Lubomír Nečas, podle kterého by měl prezident zvolnit a odpočívat. Zeman poněkud překvapivě na jeho slova reagoval poznámkou o tom, že ho Nečas půl roku neviděl a že si „potřebuje udělat jméno“ a „být zajímavý pro některé novináře“.

720p 480p 360p 240p
Miloše Zemana v Číně dostihla únava

Nejviditelněji byla únava na Zemanovi v posledních týdnech znát v Číně, kde na něj ostatní státníci čekali. O něco později na summitu NATO rovněž chvílemi působil z formy a kvůli svým zdravotním problémům se některým částem programu vyhýbal.

Zemanovo zdraví je tématem dlouhodobě a před volbami se dostává do středu pozornosti. Řada respektovaných osobností si myslí, že by Zeman neměl znovu kandidovat. On sám při oznamování kandidatury před časem zopakoval, že má cukrovku a problémy s chůzí kvůli neuropatii. Stav se ale podle jeho tehdejších slov nijak neměnil a on sám to proto při rozhodování se o kandidatuře považoval za neutrální faktor.

Vše o prezidentských volbách čtěte zde.

1080p 720p 360p
Zeman patří do invalidního důchodu, neměl by kandidovat, říká kardiochirurg Pirk

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Hákový kříž místo unijní vlajky a ranní "hajlovačka". Radikálové chtějí ovládnout mělnickou radnici

Pokud by uskupení Mělničtí patrioti uspělo v nadcházejících komunálních volbách, občany Mělníka čeká nejspíš zásadní změna. Lídr patriotů Martin Aubrecht, který je zároveň předsedou mělnické pobočky Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), na sociální síti Facebook uvedl, že pokud bude starostou, stane se "führerem".

"Až budeme na radnici, tak budou plakat. Hlavně ti, co se do nás naváželi. Ta krásná představa, já jako "führer", místo žlutomodrého hadru pověsíme černočervenobílou vlajku s hákáčem a celé město se nás bude bát a poslouchat," uvedl Aubrecht.

Link

Pro občany údajně plánuje i ranní budíček na centrálním náměstí v Mělníku, kde bude hrát hymna Mělnických patriotů od slovenské neonacistické kapely Juden Mord. "Zdvihnite pravicu, hajlujte s nami, volajte Sieg Heil, večer je váš," zpívá mimo jiné zpěvák Rasťo Rogel. 

5174277:article:true:true:true

Aubrecht je kromě svého angažmá i zakladatelem oddílu Zemské domobrany, který nese název Nemesis.