Zeman jde proti zájmům Ruska. Jen se tváří, že chrání české firmy, říká bývalý velvyslanec | info.cz

Články odjinud

Zeman jde proti zájmům Ruska. Jen se tváří, že chrání české firmy, říká bývalý velvyslanec

„Rusko potřebujeme jako spojence. A nemůžeme toho dosáhnout tím, že jim budeme ustupovat,“ tvrdí v rozhovoru s Pavlem Štruncem bývalý velvyslanec Česka v Moskvě a Washingtonu Petr Kolář. Prezident Miloš Zeman podle něj opakovaně vystupuje protizápadně, naposledy to prý hned několika výroky potvrdil při jeho posledním turné v Rusku, kde jednal i s Vladimírem Putinem. Proč Zeman podle Koláře chrání české zájmy jen na oko? Podívejte se na část rozhovoru. V čem dělají demokratické strany chybu, když nejednají s hnutím ANO? A jak Babiše vnímají v zahraničí? Celý rozhovor s Petrem Kolářem najdete níže.

Vládněte s Babišem! Je to ve státním zájmu, vyzývá demokraty diplomat Kolář autor: INFO.CZ

Chcete mít přehled o všech rozhovorech? Sledujte pořad Štrunc! také na facebooku.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Zeman po nemocnici hledá náhradníky. Asi skončí dřív, Babiš by dnes vyhrál, říká Pečinka

Prezident Miloš Zeman v uplynulých dnech promluvil o svých náhradnících. Nejdřív připustil, že by ho mohl nahradit odborářský předák Josef Středula, krátce poté vyslovil i jméno současného premiéra Andreje Babiše. Podle komentátora Reflexu Bohumila Pečinky není příliš jasné, proč Zeman o svých náhradnících mluví. Záhadné je dle jeho slov především to, že tak činí krátce po návštěvě nemocnice. Pečinka v rozhovoru s Pavlem Štruncem tvrdí, že Babiš pravděpodobně kandidovat na prezidenta bude. Chce prý totiž dotáhnout svou politickou hru do konce. A ostatní kandidáti? Těžkou vahou by se mohla stát současná vrchní pražská žalobkyně Lenka Bradáčová. Proč by podle Pečinky Bradáčová v takovém případě mohla být ve střetu zájmů? V čem bude nadcházející prezidentská volba jiná? Je načase změnit Ústavu? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku.

LinkLink