Články odjinud

Zeman jde proti zájmům Ruska. Jen se tváří, že chrání české firmy, říká bývalý velvyslanec

„Rusko potřebujeme jako spojence. A nemůžeme toho dosáhnout tím, že jim budeme ustupovat,“ tvrdí v rozhovoru s Pavlem Štruncem bývalý velvyslanec Česka v Moskvě a Washingtonu Petr Kolář. Prezident Miloš Zeman podle něj opakovaně vystupuje protizápadně, naposledy to prý hned několika výroky potvrdil při jeho posledním turné v Rusku, kde jednal i s Vladimírem Putinem. Proč Zeman podle Koláře chrání české zájmy jen na oko? Podívejte se na část rozhovoru. V čem dělají demokratické strany chybu, když nejednají s hnutím ANO? A jak Babiše vnímají v zahraničí? Celý rozhovor s Petrem Kolářem najdete níže.

Vládněte s Babišem! Je to ve státním zájmu, vyzývá demokraty diplomat Kolář

Chcete mít přehled o všech rozhovorech? Sledujte pořad Štrunc! také na facebooku.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Babiš využije každého, kdo mu přijde pod ruku, všichni už vědí, že bude hůř, říká Fischer

Z novináře politikem. Petr Fischer po nuceném odchodu z Českého rozhlasu - Vltava zkusí štěstí ve volbách do Evropského parlamentu. V hnutí Jaromíra Štětiny (Evropa společně) chce prosazovat zejména hlubší respekt k celému společenství. Třeba Česko si totiž dle Fischera z unie udělalo tak trochu rozvojovou agenturu, od které jen bereme peníze. Protievropským náladám dle novinářových slov nadbíhá kromě jiných i premiér Andrej Babiš. Před jeho politikou Fischer varuje hlavně v souvislosti s absencí jakékoliv vize. Tvrdí, že v následujících letech to bude hlavně o čekání na krizi. Všichni už prý teď totiž vědí, že Babišovy sliby nepůjdou splnit. Bude to ale jeho voličům vlastně vadit? Čím Babiš dle Fischera přispěl k rozkladu politického systému? Proč se rozhodl právě pro Štětinovo hnutí? Podívejte se na rozhovor. KLIKNUTÍM NA TENTO ODKAZ si můžete přehrát další interview Pavla Štrunce.

LinkLink