Volby 2018: Zemana před několika dny operovali. Podrobnosti chce zřejmě oznámit večer v televizi | info.cz

Články odjinud

Zeman má za sebou operaci dásně. „Byl to takový malý absces," řekl

Prezident Miloš Zeman prodělal před několika dny menší operaci. Zákrok v ústní dutině mu provedli v Nemocnici Na Homolce a prezident nyní odpočívá na svém zámku v Lánech. Zeman zprávu potvrdil v pořadu TV Barrandov, kdy uvedl, že mu před několika dny řezali dáseň.

„Před dvěma dny mi řezali vnitřní stranu tváře, byl to takový malý absces," řekl prezident v TV Barrandov. "Šlo o malý zákrok, který proběhl už předevčírem (v úterý), nic závažného. Byl to drobný zánět," řekl Ovčáček ČTK.

 

Proměna Miloš Zemana autor: Info.cz

Zeman se na veřejnosti naposledy objevil v pondělí při vyzvednutí českých korunovačních klenotů. Následně skrze svého mluvčího vzkázal, že má zájem se zúčastnit všech čtyř televizních duelů s Jiřím Drahošem, které by na televizních obrazovkách měly odstartovat v neděli.

Prezident také oznámil, že demisi Babišovy vlády přijme až příští středu. V současnosti údajně hlava státu odpočívá na zámku v Lánech.

Prezidentovo zdraví je neustálým předmětem spekulací. Jeho lékaři ovšem před týdnem na tiskové konferenci oznámili, že Zeman je v pořádku a může vykonávat svoji funkci i dalších pět let.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Zeman po nemocnici hledá náhradníky. Asi skončí dřív, Babiš by dnes vyhrál, říká Pečinka

Prezident Miloš Zeman v uplynulých dnech promluvil o svých náhradnících. Nejdřív připustil, že by ho mohl nahradit odborářský předák Josef Středula, krátce poté vyslovil i jméno současného premiéra Andreje Babiše. Podle komentátora Reflexu Bohumila Pečinky není příliš jasné, proč Zeman o svých náhradnících mluví. Záhadné je dle jeho slov především to, že tak činí krátce po návštěvě nemocnice. Pečinka v rozhovoru s Pavlem Štruncem tvrdí, že Babiš pravděpodobně kandidovat na prezidenta bude. Chce prý totiž dotáhnout svou politickou hru do konce. A ostatní kandidáti? Těžkou vahou by se mohla stát současná vrchní pražská žalobkyně Lenka Bradáčová. Proč by podle Pečinky Bradáčová v takovém případě mohla být ve střetu zájmů? V čem bude nadcházející prezidentská volba jiná? Je načase změnit Ústavu? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku.

LinkLink