Volby 2018: Zemana před několika dny operovali. Podrobnosti chce zřejmě oznámit večer v televizi | info.cz

Články odjinud

Zeman má za sebou operaci dásně. „Byl to takový malý absces," řekl

Prezident Miloš Zeman prodělal před několika dny menší operaci. Zákrok v ústní dutině mu provedli v Nemocnici Na Homolce a prezident nyní odpočívá na svém zámku v Lánech. Zeman zprávu potvrdil v pořadu TV Barrandov, kdy uvedl, že mu před několika dny řezali dáseň.

„Před dvěma dny mi řezali vnitřní stranu tváře, byl to takový malý absces," řekl prezident v TV Barrandov. "Šlo o malý zákrok, který proběhl už předevčírem (v úterý), nic závažného. Byl to drobný zánět," řekl Ovčáček ČTK.

 

Proměna Miloš Zemana autor: Info.cz

Zeman se na veřejnosti naposledy objevil v pondělí při vyzvednutí českých korunovačních klenotů. Následně skrze svého mluvčího vzkázal, že má zájem se zúčastnit všech čtyř televizních duelů s Jiřím Drahošem, které by na televizních obrazovkách měly odstartovat v neděli.

Prezident také oznámil, že demisi Babišovy vlády přijme až příští středu. V současnosti údajně hlava státu odpočívá na zámku v Lánech.

Prezidentovo zdraví je neustálým předmětem spekulací. Jeho lékaři ovšem před týdnem na tiskové konferenci oznámili, že Zeman je v pořádku a může vykonávat svoji funkci i dalších pět let.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Zemanovo okolí panikaří. Nikdo netuší, co udělá, škodí i svým blízkým, říká Holec

ČSSD v pondělí rozhodovala o budoucnosti vlády i sebe sama. A klíčový krok tak trochu odložila, když si řekla, že to v koalici s Babišem ještě zkusí. Vládní krize tak fakticky dál trvá a vývoj i rozuzlení má v rukou do velké míry prezident Zeman. Podle komentátora INFO.CZ Petra Holec možná dřív skončí kabinet kvůli jinému důvodu, než že by se tahanice kolem ministra kultury vyřešila.

Holec totiž nepředpokládá, že by prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem kultury Michala Šmardu, na kterém sociální demokraté dlouhodobě trvají. Novinář celou situaci pokládá za bizarní a připomíná, že samotný starosta Nového města na Moravě po funkci nijak netouží. „Ukazuje to, jak je strana rozložená. Ministr kultury má straně dělat PR, ČSSD ale do křesla sehnala dva naprosto nevhodné kandidáty,“ podotýká Holec s odkazem na Antonína Staňka a právě Michala Šmardu. 

Link

Holce v nastalé situaci překvapuje i jednání samotné hlavy státu. Zeman dle jeho informací svým postupem překvapuje i své nejbližší a v důsledku jim škodí. Vláda ANO a ČSSD je pro něj totiž potenciálně výhodná. A třeba předčasné volby by při změně poměru sil mohly jeho pozicí vlivného prezidenta otřást.

Proč je pro Andreje Babiše důležitější Zeman, než sociální demokracie? V čem je pro něj nebezpečná SPD? Podívejte se na video v úvodu článku.

Link

Link

Link