Europoslanec Niedermayer oznámil vstup do TOP 09. Bude z něj nový předseda?

ČTK, raz

Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupí do TOP 09. Své rozhodnutí oznámil na dnešním krajském stranickém sněmu v Praze, krátce před tím to připustil i v rozhovoru pro INFO.CZ. Jedenapadesátiletý Niedermayer dosud v Evropském parlamentu působil za TOP 09 jako nestraník. Někdejší viceguvernér České národní banky Niedermayer bývá v médiích spolu s europoslancem Jiřím Pospíšilem zmiňován jako možný uchazeč o post předsedy TOP 09.

„Nevidím to ale tak, že člověk, který vstoupí do strany v pondělí, by v úterý měl hlasovat o důležitých věcech. Od toho jsou lidé, kteří jsou ve straně delší dobu a více se orientují, jak to uvnitř funguje," řekl Niedermayer před pár dny v rozhovoru pro INFO.CZ.

Na Babiše dolehla zodpovědnost, TOP 09 musí spolupracovat s ostatními, říká Niedermayer

Dosavadní šéf TOP 09 Miroslav Kalousek již oznámil, že funkci obhajovat nebude. Strana v letošních sněmovních volbách získala pouze sedm mandátů, zatímco v minulém období měla 26 křesel.

3743180:article:true:true:true

Kandidaturu na předsedkyni strany v pátek oznámila bývalá pražská radní Ludmila Štvánová. Naopak místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová už ohlásila, že kandidovat na předsedkyni nebude.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Krajský sněm TOP 09 v Praze dnes bude volit delegáty na celostátní sněm, který je naplánován na konec listopadu.

SDÍLET
sinfin.digital