Volby 2017: Okamurova SPD bude moct plnit svůj program, věří její místopředseda | info.cz

Články odjinud

Okamurova SPD bude moct plnit svůj program, věří její místopředseda

Dosavadní výsledky voleb naznačují, že by hnutí Svoboda a přímá demokraice mohlo plnit program. Novinářům to řekl místopředseda hnutí Radim Fiala po sečtení třetiny hlasů, kdy strana měla 12 procent. Pokud by podle něj výsledek zůstal, tak by se splnil cíl hnutí a SPD by měla vlastní poslanecký klub.

„Dosavadní výsledek zatím nějak nepřeceňujeme. Nicméně to již něco ukazuje. Pokud by takto výsledek skončil, tak bychom splnili náš cíl, a to je mít v Poslanecké sněmovně svůj poslanecký klub, to znamená mít alespoň deset poslanců a prosazovat náš volební program," řekl Fiala.

Konečné výsledky voleb v ČR

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00 %
Účast: 60.84 %
29.64 %
ANO
11.32 %
ODS
10.79 %
Piráti
10.64 %
SPD
7.76 %
KSČM
7.27 %
ČSSD

Členové hnutí sledují sčítání výsledků voleb odděleni od novinářů. Podle Fialy zatím žádná oslava nepropukla, protože se ještě výsledek může změnit. „Jsme v očekávání, že uspějeme. Každý posun směrem nahoru je oceněn potleskem," dodal Fiala.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

ZPRÁVY

Články odjinud