Články odjinud

Paroubek se vrací z politické periferie do ČSSD. Chce ji „morálně podpořit“

Paroubek se vrací z politické periferie do ČSSD. Chce ji „morálně podpořit“

Bývalý premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek se do strany vrací. Vyplnil přihlášku a chce být řadovým členem stranické buňky v Cerhenicích na Kolínsku. Paroubek mezi roky 2006 a 2010 stranu vedl. Pak rezignoval po volebním neúspěchu a působil na okraji politického spektra ve straně LEV 21.

„Vyplnil už přihlášku,“ řekl ČTK předseda kolínských sociálních demokratů Marek Semerád. Organizace by jeho vstup měla schválit 26. června.

Podle Semeráda Paroubek ještě v politice neřekl poslední slovo. Komplikace při schvalování předseda kolínských sociálních demokratů neočekává.

„V pondělí budu vstupovat do jedné místní organizace. K sociální demokracii mám ideově blízko a vždycky jsem měl. A ta strana je v těžké situaci, tak jí chci aspoň morálně podpořit,“ řekl Paroubek pro iDNES.cz. O kandidaturu ve sněmovních volbách podle serveru zájem nemá.

Paroubek vstoupil do obnovené ČSSD v roce 1989. Hned zamířil do jejího vedení, stal se ústředním tajemníkem a v roce 1993 neúspěšně kandidoval na předsedu proti Miloši Zemanovi.

Do nejvyšší politiky naplno vstoupil v dubnu 2005 a již brzy se stal těžko přehlédnutelným politikem. Byl premiérem a předsedou nejsilnější politické strany. V říjnu 2011 ale oznámil odchod z ČSSD. Poté byl předsedou strany Národní socialisté - levice 21. století (LEV 21), kterou spoluzakládal, ale která výraznější úspěch nezaznamenala. V poslední době se o jeho návratu do ČSSD spekulovalo v souvislosti s upadajícími preferencemi ČSSD a spolu s tím, jak straně chybí výrazné tváře.

1080p 720p 480p 360p 240p
Paroubek byl nedávno hostem v pořadu Štrunc! Podívejte se.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Články odjinud