Podle Lipovské je Dvořák ve střetu zájmů. Dozorčí komise Rady ČT na něj ale nic nenašla

Rada ČT už má k dispozici závěry šetření její dozorčí komise. Ta se detailně věnovala kompletním obchodním vztahům mezi Českou televizí a společností Gopas, a to v letech 2011 až 2020. Gopas spoluvlastní generální ředitel ČT Petr Dvořák. A třeba radní Hana Lipovská tvrdí, že se kvůli tomu ocitl ve střetu zájmů. Dozorčí komise to ale vidí jinak. Objem služeb Gopasu pro ČT považuje v porovnání s ročním rozpočtem ČT za zanedbatelný. Což mimo jiné znamená, že žádná objednávka nebyla schvalována generálním ředitelem.

Dozorčí komise hned v úvodu svého materiálu konstatuje, že celkový objem služeb fakturovaný společností Gopas České televizi za období 2011 až 2020 činil 1 231 677 korun. Jinak řečeno: průměrná výše služeb za rok byla 123 168 Kč. Roční částky přitom podle zjištění dozorčí komise kolísaly v rozpětí od patnácti do 320 tisíc korun. A dále: v letech 2016 až 2020 žádná jednotlivá objednávka či fakturace nepřekročila padesát tisíc korun bez DPH.

„Jedná se tedy o objem služeb, který je v porovnání s ročním rozpočtem ČT zanedbatelný,“ má jasno dozorčí komise. Což je závěr, který je v příkrém rozporu s tím, k čemu se dopracovala samotná Lipovská. Na sociálních sítích vyvěsila svou reakci na odpovědi Petra Dvořáka radním České televize (přečíst si je můžete ZDE), jež se právě společnosti Gopas týkaly, a popsala deset údajných nepravd, jichž se měl generální ředitel dopustit. Její závěr je jednoznačný a pro Dvořáka zdrcující: podle ní je ve střetu zájmů, navíc tvrdí, že se pokusil Radu ČT i veřejnost svou reakcí na usnesení kontrolního orgánu veřejnoprávní televize uvést v omyl.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • K jakým dalším závěrům komise došla?
  • A co se bude dít dál?
sinfin.digital