„Lepší sedět v deratizační komisi.“ Radní ČTK se zase zhádali o podružnosti, prali špinavé prádlo z e-mailů

Pondělní jubilejní 150. zasedání Rady ČTK příliš slavnostní nádech nemělo. Jak je v posledních měsících tradicí, atmosféra byla napjatá a nechyběly spory o triviální záležitosti. 
 „Tady je horší atmosféra než v deratizační komisi. To je snad lepší koukat doma na Ordinaci než se tady nervovat,“ glosoval stav Rady její nováček Aleš Mareček.

Slovíčkaření, hledání umělých problémů a spory o podružnosti opět korunovaly první polovinu pondělního jednání Rady ČTK. Členové dozorového orgánu se namísto debaty o chodu agentury handrkovali o nepodstatné záležitosti. Jen debata nad zavedením časového limitu pro vystoupení radních a zavedení docházky zabraly okolo hodiny.

Ne všichni radní jsou přitom podobnému stylu přivyklí. „To už je druhá rada, kde mluvíme tři čtvrtě hodiny o nějaké tabulce. Mě to i uráží,“ glosoval to nováček Rady Aleš Mareček. „Nepřipadáte si tu všichni trapně? Já teda strašně. Tady je atmosféra, že je snad lepší sedět v nějaké deratizační komisi. Řešíme tu triviální věci, které mají být hotové za pět minut, a nám to zabere většinu jednání. To radši budu koukat doma na Ordinaci, než se tady nervovat,“ pokračoval.

Novým šéfem české CNN je Pavel Štrunc, reportérka Dobiášová ohlásila odchod

sinfin.digital