„Lepší sedět v deratizační komisi.“ Radní ČTK se zase zhádali o podružnosti, prali špinavé prádlo z e-mailů

Pondělní jubilejní 150. zasedání Rady ČTK příliš slavnostní nádech nemělo. Jak je v posledních měsících tradicí, atmosféra byla napjatá a nechyběly spory o triviální záležitosti. 
 „Tady je horší atmosféra než v deratizační komisi. To je snad lepší koukat doma na Ordinaci než se tady nervovat,“ glosoval stav Rady její nováček Aleš Mareček.

Slovíčkaření, hledání umělých problémů a spory o podružnosti opět korunovaly první polovinu pondělního jednání Rady ČTK. Členové dozorového orgánu se namísto debaty o chodu agentury handrkovali o nepodstatné záležitosti. Jen debata nad zavedením časového limitu pro vystoupení radních a zavedení docházky zabraly okolo hodiny.

Ne všichni radní jsou přitom podobnému stylu přivyklí. „To už je druhá rada, kde mluvíme tři čtvrtě hodiny o nějaké tabulce. Mě to i uráží,“ glosoval to nováček Rady Aleš Mareček. „Nepřipadáte si tu všichni trapně? Já teda strašně. Tady je atmosféra, že je snad lepší sedět v nějaké deratizační komisi. Řešíme tu triviální věci, které mají být hotové za pět minut, a nám to zabere většinu jednání. To radši budu koukat doma na Ordinaci, než se tady nervovat,“ pokračoval.

Novým šéfem české CNN je Pavel Štrunc, reportérka Dobiášová ohlásila odchod

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital