Novým šéfem české CNN je Pavel Štrunc, reportérka Dobiášová ohlásila odchod

Pavel Štrunc se stává ředitelem CNN Prima News, funkce se ujme k 1. září. Stanice místo obsazuje po zhruba čtvrt roce ostrého provozu a spolu s tím dělá další velké personální změny: končí dvě dosavadní členky nejužšího vedení. Investigativní reportérka Markéta Dobiášová, která se Štruncem zahajovala vysílání nové stanice v moderátorské dvojici, následně ohlásila na sociálních sítích odchod.

Z vedení stanice odcházejí Petra Benešová a Eliška Čeřovská, ředitelky News Gathering, respektive News Production. Z původní trojčlenné redakční rady zůstává Tomáš Večeřa, který vede on-line a nově se stává zástupcem Štrunce. „Pavel Štrunc je uznávaný novinář s bohatou zkušeností v televizním i online zpravodajství,“ uvedl v tiskové zprávě generální ředitel skupiny Prima Marek Singer. 

„Mým cílem je intenzivnější propojení televizní a online části zpravodajské platformy, větší centralizace a zjednodušení způsobu řízení redakce,“ doplňuje Štrunc, který před svým odchodem na CNN Prima News moderoval rozhovory na INFO.CZ a má předchozí zkušenosti z České televize i Primy.

Investigativní reportérka Markéta Dobiášová po zveřejnění personálních novinek oznámila na sociální síti svůj odchod s narážkou na „nové“ směřování vysílání CNN Prima News.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital