Přežili díky sněhu. Unikátní animace z hotelu pod lavinou

Info.cz

23. 01. 2017 • 16:02

V hotelu na úpatí italského pohoří Gran Sasso zemřelo pod lavinou nejméně šest lidí, dalších 23 je stále nezvěstných. Záchranáři se je snaží vysvobodit, kvůli vzduchovým kapsám ale nemůžou použíét těžkou techniku. Na veřejnost se mezitím dostávají další příběhy přeživších. Jeden z nich si můžete prohlédnout v jedinečné animaci. 

 

Ukazuje se také, že ředitel zavaleného hotelu žádal o pomoc už několik hodin před neštěstím. Učinil tak po prvním z několika zemětřesení, které střední Itálii ten den postihlo. S odvoláním na policejní vyšetřovatele o tom dnes informoval italský list Corriere della Sera.

„Klienti hotelu mají po zemětřesení strach. Telefony nefungují. Jsme odříznuti od světa, silnice jsou zablokované. Generátory na výrobu elektřiny vydrží jen do zítra," napsal ředitel hotelu Rigopiano Bruno di Tommaso v e-mailu, který poslal prefektovi provincie Pescara, oblastní policii a starostovi města Farindola.

První otřesy o síle zhruba 5,3 stupně zasáhly střední Itálii 18. ledna asi v 10:25 místního času. Necelou hodinu poté následovalo silnější zemětřesení o intenzitě 5,7 stupně a pak ještě dva o něco slabší otřesy. Lavina se na hotel Rigopiano zřítila kolem 16:30, uvedla agentura ANSA.

SDÍLET