Když ne teď, tak příště. Šance Le Penové na prezidentku porostou, říká pro INFO.CZ politolog

Lucie Bednárová

I přesto, že šéfka krajně pravicové Národní fronty Marine Le Penová může nyní skončit před branami Elysejského paláce a nestat se příští francouzskou prezidentkou, nemusí věšet hlavu. Podle řady politologů ji její triumf teprve čeká. „Nemusí vyhrát nyní, ale v příštích nebo přespříštích volbách už ano. Čas bude hrát v její prospěch,“ myslí si český politolog francouzského původu Michel Perottino. 

Kdo si počká, ten se dočká. To může do jisté míry platit i o Marine Le Penové z krajně pravicové Národní fronty, která se v letošních prezidentských volbách ve Francii uchází o Elysejský palác. I přesto, že pravděpodobně vyhraje v prvním kole, na její úspěch v kole druhém by si už vsadil jen málokdo. Podle některých politologů však Le Penová, která v současné době působí jako europoslankyně, nemusí zoufat. Její čas prý ještě přijde.

Podobně uvažuje třeba český politolog francouzského původu Michel Perottino. „Nemyslím si, že se Le Penová stane příští francouzskou prezidentkou. Pokud ale nevyhraje nyní, tak v příštích nebo přespříštích volbách klidně ano, protože její šance budou mnohem vyšší,“ říká. „Je to i jejím cílem. Ona ví, že čas hraje v její prospěch. Situace může jednou opravdu uzrát natolik, že prezidentkou bude,“ dodal.

Pečinka: Zemanovo zdraví rozhodne, ještě pár kolapsů a voliči mu odejdou

sinfin.digital