Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Auto na ISIC. Čeští studenti vyvinuli unikátní způsob komunitního carsharingu

Auto na ISIC. Čeští studenti vyvinuli unikátní způsob komunitního carsharingu

Unikátní projekt na pomezí vzdělávání a reálného byznysu. To je Uniqway, projekt pětadvaceti studentů několika pražských vysokých škol, kteří vyvinuli pro své spolužáky koncept sdílení automobilů. Ten jde nyní do testovacího provozu s patnácti vozy, pokud se systém osvědčí, automobilů přibude a program se po prázdninách rozšíří na celou akademickou obec.

Ne-studentům jsou dveře patnáctky vozů Škoda Fabia určených pro sdílení uzavřeny. K jejich otevření je totiž třeba přiložit ISIC kartu ke čtečce umístěné za předním sklem, bez ní má zájemce smůlu. Jde o komunitní projekt, tvrdí organizátoři Uniqway.

Ti se rozhodli pro vozy Škoda Fabia proto, že jim vyšly nejlépe z průzkumu mezi studenty. Ti chtějí kompaktní vozy, které mohou využívat při jednodenních výletech s kamarády, při cestách na festivaly nebo na velké nákupy, uvedli pro INFO.CZ organizátoři. Cena za půjčení automobilu zatím není určená, měla by však být na spodní hranici cen konkurenčních carsharingových společností.

Celý projekt se uskutečnil zejména díky pomoci mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, která studentům vozy poskytla a skrze svou technologickou společnost Škoda Auto DigiLab studentům nabídla mentorské zázemí. „Nápad na službu vzniknul na naší schůzce s rektory tří pražských univerzit,“ přibližuje počátky projektu ředitel Škoda Auto ČR Luboš Vlček.

„Škoda Auto chápe mobilitu budoucnosti jako cílenou službu. Chceme proto akademickou komunitu touto platformou pro sdílení vozidel podpořit, sdílená ekonomika je nejen pro mladou generaci mnohem více než jenom trend,“ dodal Vlček. 

Data dávají Vlčkovi za pravdu. Podle většiny průzkumů jsou to totiž právě mladí lidé, kteří již nemají potřebu automobil vlastnit a stačí jim ho využívat jen jako službu (CaaS). To potvrzuje například expert na automobilový průmysl z poradenské společnosti EY Petr Knap. „Pro určitou část lidí se stává normální už automobil nevlastnit a jen jej využívat, jde typicky o mladé lidi z velkých měst. Nyní je tak míč na straně hřiště automobilového průmyslu, musí se novým trendům přizpůsobit a využít je,“ říká Knap v rozhovoru pro INFO.CZ. 

Pro službu Uniqway vyvinuli studenti systém fungování, design automobilů, webovou stránku či aplikaci. „Škoda Auto DigiLab a tým studentů jsou zodpovědní za operativní řízení. Poskytujeme studentům potřebné dovednosti k úspěšné realizaci projektů mobility. Díky know-how našeho inovativního centra budeme produkt na trhu dlouhodobě dál rozvíjet,“ doplňuje Jarmila Plachá, vedoucí Škoda DigiLabu.

Služba Uniqway funguje tak, že po bezplatné registraci na studentskou kartu ISIC si zájemce v aplikaci vybere jeden z patnácti automobilů, který si následně může pronajmout. Speciální tlačítko Uniqway v každém z 15 nových modelů škodovek informuje pomocí barevného kódu, zda se vozidlo nachází v povolené parkovací zóně nebo na správném místě pro vrácení vozidla.

Na celém projektu se od jeho začátku podílela i studentka Míša Stránská. „Té službě věřím. Je pozitivní, nová, cool,“ říká pro INFO.CZ výkoná ředitelka studentského týmu Stránská. Podle ní je hlavní přidaná hodnota služby v tom, že je od studentů a pro studenty. „Není to jen o půjčení automobilu. Spolu s tím se snažíme budovat komunitu, kde mohou studenti najít nové kamarády či užitečné kontakty,“ uzavírá Stránská.

 

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1