Mladá Boleslav má první veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily | info.cz

Články odjinud

Mladá Boleslav má první veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily

Energetická společnost Ško-Energo, kterou částečně vlastní Škoda Auto, v neděli spustila u leteckého muzea Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi první veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily. Do konce října plánuje ve městě zprovoznit ještě další čtyři.

„Maximální výkon stanice je 50 kilowattů, během patnácti až dvaceti minut dobijete vůz zhruba na osmdesát procent,“ uvedl řekl při dnešním zahájení provozu stanice člen představenstva Škody Auto Michael Oeljeklaus. Ško-Energo společně s městem plánuje další postupné budování stanic, celkem by jich mohlo být až třicet. Vedle toho společnost buduje také infrastrukturu pro elektromobily v závodech Škoda Auto, přímo ve výrobních areálech jich mají vzniknout až tisíce. Ško-Energo už investovala dva miliony korun do prvních deseti stanic v areálech automobilky.

V Mladé Boleslavi, kde má automobilka jeden z výrobních závodů, by podle odhadů mělo v příštích letech přibývat více elektromobilů než v jiných regionech. Ještě letos zde přibudou dobíjecí stanice u plaveckého bazénu, na Staroměstském náměstí, v Jaselské ulici a u fotbalového stadionu. „Pokud bude mít vedení města zájem o budování dalších stanic, rádi budeme pomáhat a stanice provozovat,“ uvedl jednatel společnosti Ško-Energo Jaromír Vorel. Vybudování pěti veřejných stanic stálo 1,3 milionu korun.

První projekt budování dobíjecích stanic stustila Ško-Energo minulý rok v areálu servisního centra v Kosmonosech. Společnost je přes dvacet let dodavatelem veškerých energií pro společnost Škoda Auto. Hlavním úkolem tohoto podniku se sídlem v Mladé Boleslavi je zásobování všech tří výrobních závodů v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí elektrickým proudem, vodou, teplem, zemním plynem a stlačeným vzduchem. Kromě toho zásobuje teplem obyvatele, provozy a instituce Mladé Boleslavi. Škoda Auto vlastní v této společnosti 44,5 procenta.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud