Škoda Auto otevřela největší datové centrum v republice, bude mít výkon jako 250 tisíc notebooků | info.cz

Články odjinud

Škoda Auto otevřela největší datové centrum v republice, bude mít výkon jako 250 tisíc notebooků

Přes šest tisíc serverů a několik stovky kilometrů kabelů bude po dobudování obsahovat nové datové centrum mladoboleslavské automobilky Škoda Auto. Český výrobce vozů bude nové centrum využívat jako datové úložiště i jako zdroj výpočetního výkonu, který potřebuje pro simulace ve virtuální realitě, zkoušky aerodynamiky či crashtestů. Škoda takto uskutečňuje až čtyři pětiny svých zkoušek a testů. 

Obří datové úložiště a masivně rozšířený výkon. To je příslib nového datového centra mladoboleslavké automobilky Škoda Auto, které bude po dobudování největší privátní datové centrum v republice. Automobilce rozšíří potenciál při využívání virtuální reality, ale především zajistí větší výkon pro výpočetní operace. Ty Škoda Auto využívá k simulacím řešení aerodynamiky vozu, ale i na crash testy. Potenciálně bude výpočetní výkon datového centra sloužit i pro výzkum autonomního řízení.

„Až bude naše datové centrum plně dobudované, dosáhne oproti současnému stavu desetinásobku výpočetní kapacity,“ uvedl během slavnostního zahájení Klaus-Dieter Schürmann, člen představenstva automobilky pro oblast financí a IT. Síť tak bude moci zpracovávat 15 biliard výpočetních operací za sekundu, podobně jako 250 tisíc notebooků. „Co se týče rozlohy, tak se naše datové centrum rozšíří ze 700 metrů čtvereční na 1700 metrů,“ dodal Schürmann.

Nové datové centrum bude po své dostavbě obsahovat 6.5 tisíce serverů, které bude automobilka chladit vodou. Odpadní teplo pak bude využívané k vytápění kanceláří v areálu automobilky. 

Škoda je největší český výrobce vozů, loni jich po celém světě dodala 1.2 milionu. Automobilka provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává více než 35.000 lidí a je aktivní na více než 100 trzích.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud