Škoda Scala vs. Rapid: Jak se liší dvojice škodováckých kompaktů? | info.cz

Články odjinud

Škoda Scala vs. Rapid: Jak se liší dvojice škodováckých kompaktů?

Rapid v portfoliu Škodovky nahrazuje model Scala. Jak se oba modely mezi sebou liší?

Škoda tento týden odhalila na akci v izraelském Tel Avivu model Scala, kompaktní hatchback nahrazující v nabídce značky model Rapid. Změna označení modelu je možná citelnou změnou, rozhodně ne však jedinou. Rozdíly mezi oběma automobily jsou natolik výrazné, že jsme se jim rozhodli věnovat samostatný článek, v němž jsme oba modely porovnali mezi sebou.

Scala se totiž proti Rapidu Spaceback změnila opravdu hodně, a tak není divu, že dostala jiné jméno. Měnila se technika v útrobách, design, kabina i celkový charakter vozu.

Koncepce

Škoda Scala přijíždí jako typický zástupce pětidveřových hatchbacků nižší střední třídy, což už je první významná změna proti předchůdci. Rapid byl zpočátku, po uvedení na trh v roce 2012, dostupný na evropských trzích ve formě liftbacku, pětidveřový hatchback, s označením Rapid Spaceback, dorazil až o rok později.

Světová premiéra Škody Scala i Izraeli autor: škoda auto

Novinka bude nabídnuta výhradně jako hatch s tím, že už nebude tolik orientovaná na cenu jako předchůdce. To bylo znát hlavně na prvních exemplářích, Rapid totiž na trh dorazil v době hospodářské krize, což ovlivnilo jeho charakter, zaměřený na racionálně uvažující klienty. Proto třeba zpočátku nebyly k dispozici ani xenonové světlomety a řidič mohl pomocí tlačítek ovládat jen přední okna, přestože třeba byla elektricky stahovatelná i ta zadní.

Celý článek si můžete přečíst na webu Auto.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud