Toyota řeší problém s airbagy. Do servisu musí 1,6 milionu vozů | info.cz

Články odjinud

Toyota řeší problém s airbagy. Do servisu musí 1,6 milionu vozů

Největší japonský výrobce automobilů Toyota Motor svolává po celém světě do servisů více než 1,6 milionu vozů kvůli problémům s airbagy. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na informace poskytnuté podnikem.

Automobilka svolává 1,06 milionu vozů kvůli hrozbě zkratu, který může narušit fungování airbagů, například způsobit jejich nechtěnou aktivaci. Toto opatření se týká především Evropy, kde zahrnuje 946.000 automobilů, zejména vozů Avensis a Corolla, píše AFP.

Dalších zhruba 600.000 automobilů svolává Toyota v souvislosti s airbagy od japonské společnosti Takata. Toto opatření se v Evropě týká zhruba 255.000 vozů. Takata loni vyhlásila bankrot, protože kvůli jejím problémovým airbagům musely automobilky po celém světě svolat desítky milionů vozů. Nafukovače airbagů od Takaty mohou při aktivaci prasknout a vymrštit do vozu kovové části.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud