Inovovaná Škoda Superb. V čem bude jiná?

V nadcházejícím modelovém roce vylepší Škoda výbavu své vlajkové lodi. Chystá se také modernizace Citigo a Rapidu.

Třetí generace Škody Superb je s námi od roku 2015, přičemž na domácím trhu je aktuálně velice úspěšná. Její prodeje meziročně rostou, za loňský rok je dokonce čtvrtým nejprodávanějším modelem na trhu. Přesto výrobce neustává v inovacích a Superb mírně vylepší i pro nadcházející modelový rok.

Ze zákulisních zpráv vyplývá, že Superb letos dostane hned několik prvků představených poprvé v Kodiaqu. Hlavními novinkami přitom mají být multimediální systémy převzaté z nového SUV. To by znamenalo, že se i Superb dočká modernizované obrazovky doplněné nikoliv konvenčními tlačítky jako dosud, ale dotykovými plochami. Velikost displeje by ale měla zůstat na maximálních osmi palcích, zatímco taková Octavia má v rámci letošního faceliftu až 9,2palcovou obrazovku.

Z Kodiaqu bude převzata také volicí páka pro vozy s převodovkou DSG. Nová hlavice bude širší než ta aktuální, díky čemuž si o ni řidič bude moci opřít ruku, pokud bude právě ovládat klimatizaci nebo další systémy. Zatím nepotvrzený, ale velice reálný je příchod plně diodových světel.

CELÝ ČLÁNEK SI PŘEČTETE NA WEBU AUTO.CZ

SDÍLET
sinfin.digital