Nejrychlejší elektromobil na světě? Přišla s ním neznámá čínská firma

Čína se v poslední době snaží promluvit do každého odvětví, automobilový průmysl není výjimkou. Tamní firma NextEV ale nechce opanovat trh s tradičnímo auty. Společnost tvrdí, že její nový elektromobil má doslova rekordní parametry a do kapsy strčí i světoznámou Teslu.

Tesla je dlouhodobě tahounem inovací v oblasti aut na elektrický pohon. Firma vizionáře Elona Muska však teď dostává konkurenci. Ne v podobě hitu některé z klasických automobilek, které v poslední době začaly do vývoje elektromobilů také investovat, ale z Číny.

Start-up NextEV ukázal nový vůz s názvem NIO EP9 a představuje ho jako vůbec nejrychlejší auto na elektřinu na světě. Má jet rychlostí až 313 kilometrů za hodinu. Z 0 na 100 km/h zvládne elektromobil NextEV NIO EP9 zrychlit během 2,7 vteřiny. Svoji novinku navíc vybavili Číňané čtyřmi elektromotory a čtyřmi převodovkami.

Aby dokázali, že jsou skutečně nejrychlejší, absolvovali testování na německém Nürburgringu. Téměř 21 kilometrů dlouhou trať auto zvládlo v čase 7:05.120, čímž vylepšilo dosavadní rekord Toyoty z roku 2012.

Automobilka si dala záležet nejen na rychlosti, ale také na výdrži. Na jedno nabití má vůz dojet až 427 km. Samotné nabíjení je podle firmy záležitostí 45 minut.

Pokud byste o NIO EP9 měli zájem, bude v prodeji v omezené sérii za cenu kolem milionu dolarů (cca 25,4 milionu korun).

SDÍLET
sinfin.digital