Slavný Mustang „Eleanor“ z filmu 60 sekund na prodej. Připravte si 5 milionů korun a buďte trpěliví

Pokud toužíte po filmovém autě, právě nastala ta správná chvíle. Firma Fusion Motor začala vyrábět Shelby Mustang GT500, známější jako Eleanor z filmu 60 sekund.

Firma Fusion Motor získala oficiální licenci na výrobu legendární vozu Eleanor z filmu „60 sekund“. Chce v něm zkombinovat ty nejlepší vlastnosti Mustangu z roku 1967 a nejnovější technologie pro potřeby současných řidičů.

Eleanor

Kultovní auto Eleanor (Shelby Mustang GT500) se objevilo ve filmu 60 sekund, s Nicolasem Cagem v hlavní roli. Tři originální auta, která se objevila ve filmu, se prodala v roce 2013 v aukční síni Mecum Auction za 1 milion dolarů (25 milionů korun).

Podle manažera prodeje bude nová Eleanor duší úžasné staré auto v novém těle. Samozřejmostí bude klimatizace, centrální zamykání, navigace nebo elektrické otevírání oken. Každý kus, který firma vyrobí, by měl odpovídat přáním zákazníka, který si Eleanor objedná, bude mít na výběr z bohatého seznamu možností, které zaručí jeho spokojenost.

K tomu, aby firma Fusion Motor, mohla začít vyrábět a distribuovat „Eleanor“, potřebovala odkoupit autorská práva (je totiž stejně chráněná jako například postavičky Kačer Donald nebo Mickey Mouse). Ty doteď práva vlastnila manželka producenta původního filmu.

Podle serveru Bloomberg.com se základní model, který firma nabízí, dá pořídit už za 190 tisíc dolarů, a to hned v několika barvách. Stejně tak si zákazník může volit i mnoho detailů a dokonce i to, jestli chce mít pravé nebo levé řízení, nainstalované Bluetooth nebo automatickou převodovku.

Výroba vozu potrvá 10 měsíců, firma ho dopraví kamkoli po světě. Pokud se rozhodnete zapsat se na čekací listinu, musíte počítat s tím, že budete čekat, minimálně osm měsíců než se Eleanor dočkáte. Dost možná pak ale budete jediným jejím majitelem ve svém městě, možná i státě.

 

SDÍLET
sinfin.digital