Továrnu Nexenu u Žatce postaví Samsung za 4,3 mld. Kč

ČTK

Korejský Nexen, který chce na severu Čech investovat 22 miliard korun, si vybral firmu pro stavbu továrny. Zakázku získal korejský Samsung.

Továrnu jihokorejského výrobce pneumatik Nexen v zóně Triangle u Žatce postaví společnost Samsung Engineering. Zakázka je v přepočtu za zhruba 4,3 miliardy korun, napsal dnes server týdeníku Euro, který se odkazuje na korejský web Pulsenews.
Samsung zakázku podle serveru získal na základě svých zkušeností nabytých účastí v 11 podobných projektech od roku 1998, realizovaných mimo jiné v Maďarsku. Právě zkušenost se středoevropským prostředím byla podle zdrojů webu důležitým kritériem.
Terénní práce pro výstavbu továrny začaly koncem prázdnin. Stavební povolení by ale firma měla získat až v příštím roce. Euro.cz uvádí, že firma zatím stále předpokládá, že továrna bude dokončena v červnu příštího roku.
Nexen chce v průmyslové zóně u Žatce podle zveřejněných plánů investovat přes 22 miliard korun, je to třetí největší zahraniční investice v ČR. V první etapě plánuje firma vyrábět 15.000 pneumatik denně. V továrně se budou vyrábět pneumatiky pro osobní a lehká nákladní auta, jejich odbyt se předpokládá v tuzemsku, jinde v Evropě, ale i na Blízkém Východě a v severní Africe. Projektovaná výrobní kapacita závodu má být po úplném dokončení přes 30.000 pneumatik denně, tedy zhruba jedenáct milionů za rok. Počet zaměstnanců má postupně růst až na 1500 lidí.

sinfin.digital