5G sítě zachrání Zemi, věří šéf amerického telekomunikačního giganta Verizon | info.cz

Články odjinud

5G sítě zachrání Zemi, věří šéf amerického telekomunikačního giganta Verizon

5G sítě zachrání Zemi, věří šéf amerického telekomunikačního giganta Verizon
 

Nově budované 5G telekomunikační sítě budou znamenat nejen revoluci pro společnost a svět byznysu. Mají doslova potenciál zachránit naši planetu, uvedl na konferenci Web Summit Ronan Dunne, šéf jedné z největších telekomunikačních společností světa Verizon.

Jedním z hlavních témat byznysově-technologické konference Web Summit je letos jednoznačně rozšiřování 5G technologií. Na toto téma v Lisabonu vystoupili největší hráči světa telekomunikací – za čínskou společnost Huawei její globální prezident Guo Ping, za amerického telekomunikačního operátora Verizon hovořil jeho výkonný ředitel Ronan Dunne.

Oba řečníci se shodli, že rozšíření sítí 5G znamená revoluční příležitosti pro byznys i pro společnost. Dunne věří, že technologie může významně přispět i k záchraně planety. Jeho projev symbolicky přišel jen několik hodin poté, co tisíce vědců uvedlo, že Země se podle nich nachází ve stavu tzv. klimatické nouze.

„Nové technologie jako 5G sítě, internet věcí a 3D tisk budou hrát klíčovou úlohu ve zlepšení energetické efektivity společnosti,“ řekl na hlavním pódiu Dunne. „Sítě 5G jsou doslova revoluční technologií a tato revoluce bude mít klíčový vliv nejen na byznys a na společnost, ale i na naši planetu.“

Podle Dunna to bude možné proto, že sítě 5G budou mít výrazně nižší energetickou náročnost než stávající technologie 4G. „Nová technologie bude k provozu potřebovat jen desetinu energie oproti stávající síti čtvrté generace,“ vysvětluje ředitel amerického operátora s tím, že nové technologie přispějí v boji proti klimatické změně.

Nasazování 5G sítí do běžného provozu bude mít zásadní vliv na rozvoj robotiky, autonomního řízení či internetu věcí. Klíčové vlastností sítí páté generace je vyšší přenosová rychlost, nižší latence a schopnost připojit k sobě násobně více zařízení. 

Prezident společnosti Huawei Guo Ping odhaduje, že už do konce roku by ve světě mohlo být v komerčním provozu asi šedesát 5G sítí. Testují se i v České republice, jejich spuštění se však plánuje až na příští rok.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud