Články odjinud

Babišův holding couvá z následné péče. Hartenberg se zříká rehabilitačních klinik

Babišův holding couvá z následné péče. Hartenberg se zříká rehabilitačních klinik

Holding Hartenberg založený Andrejem Babišem (ANO) se zříká projektu rehabilitačních klinik. Prodal svoji společnost FutureHealth, která měla v Opočně a v dalších městech vybudovat zařízení intenzivní následné péče a rehabilitace. Potvrdil to jednatel Hartenberg Holdingu Jozef Janov. „Částka je minimální vzhledem k tomu, že ta firma zatím nevykonávala žádnou činnost,“ uvedl Janov. Svoji roli sehrálo i to, že v Praze a v Libereckém kraji firma nezískala smlouvy se zdravotními pojišťovnami, s nimiž počítala.

Od 12. února má FutureHealth nejen nové majitele, ale i nový název Estrella Health a nového ředitele Milana Konvičného, který již provozuje oddělení následné péče v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Konvičného se deníku E15 nepodařilo kontaktovat, aby sdělil, zda je také novým majitelem FutureHealth. Intenzivní následná péče se stará mimo jiné o pacienty po úrazech, kteří potřebují dlouhodobou plicní ventilaci.

„V Česku chybějí stovky lůžek následné péče,“ tvrdí Janov. Přesto Hartenberg dospěl k rozhodnutí v projektu nepokračovat. „Máme teď více projektů a FutureHealth byl na deset a více let a byl přitom ekonomicky nejistý. Vyhodnotili jsme to tak, že se více zaměříme na rozvoj FutureLife a na akvizice už fungujících společností,“ uvedl Janov.

Budovat zcela nové projekty od nuly už tedy Hartenberg neplánuje. „Je efektivnější rozvíjet nové odbornosti v rámci FutureLifu,“ dodal Janov.

čtěte pokračování článku na E15 >>>

 

Články odjinud