Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

České dráhy nabízejí nejlepší jídlo v Evropě. Oblibu si získaly i mezi „baťůžkáři“

České dráhy nabízejí nejlepší jídlo v Evropě. Oblibu si získaly i mezi „baťůžkáři“

Britská společnost Loco2 srovnala celkem 16 železničních dopravců z celé Evropy a sledovala u nich hned 12 kategorií. České dráhy uspěly hned ve třech z nich – zvítězily v kategorii Jídlo a bronzovou příčku získaly za cestování "baťůžkářů" a za nabídku cestování pro dvojice/páry. 

Společnost Loco2 založili v roce 2012 sourozenci Jamie a Kate Andrews. Chtěli hlavně zjednodušit odbavení cestujících a umožnit jim co nejjednodušší a nejpříjemnější cestování po kolejích. Velké vlakové srovnání (The Great Train Comparison), za nímž stojí tato společnost, má za cíl upozornit na celou řadu benefitů, které jízda vlakem přináší a o kterých třeba řada cestujících po Evropě ani netuší. Dalším důležitým záměrem srovnání je také motivovat cestující k jízdě vlakem a minimalizovat škody na životním prostředí.

Železniční společnosti, které byly podrobeny srovnání, musely splnit dvě základní kritéria - provozovat vysokorychlostní vlaky na dlouhé vzdálenosti a to alespoň na 400 kilometrů. Tato kritéria splnilo 16 železnic z celé Evropy, včetně například německého dopravce Deutsche Bahn nebo Českých drah.

A protože každý cestující má pro cestu vlakem jiné požadavky a potřeby, odpovídaly tomu i jednotlivé kategorie, kterých bylo celkem 12. Průzkum se zaměřil na zákazníky, kteří cestují za byznysem, rodiny s dětmi, cestující s batohem, hendikepované, zákazníky cestující s domácími mazlíčky, cyklisty, zákazníky cestující za zimními sporty a páry. V dalších kategoriích byla sledována kvalita a cenová dostupnost jídla nabízeného ve vlacích, tiché vozy a klidné zázemí ve vlaku, oblast životního prostředí a v neposlední řadě také rychlost.

První místo pro kvalitní a cenově dostupné jídlo ve vlacích

Jídelní vozy mají na železnici bohatou tradici a kvalita podávaného jídla, navíc v příjemném prostředí, se neustále zlepšuje. Navštívit vlakový vůz a vybrat si z jídelního lístku chutné jídlo připravené z kvalitních surovin si zvyklo stále více cestujících. České dráhy zaznamenaly v poslední době zvýšený zájem o tyto gastronomické služby a tak možná nepřekvapí, že v kategorii jídlo byly mezi dalšími srovnávanými železničními dopravci nejlepší a porazily švýcarského a německého konkurenta.

„Na pestré a kvalitní nabídce gastronomických služeb ve vlacích Českých drah kontinuálně pracujeme a jsme rádi, že si na dobré jídlo za přiměřenou cenu zvykli i naši zákazníci. V jídelních vozech našich vlaků nabízíme jak klasická česká jídla, jako je třeba svíčková, smažený řízek nebo buchtičky se šodó, tak i mezinárodní kuchyni. Vše v té nejlepší kvalitě. Jídelní lístky pravidelně obměňujeme a letošní rok, kdy si připomínáme výročí vzniku Československé republiky, si mohou cestující vlaky Českých drah pochutnat i na speciálním menu připraveném právě k této příležitosti,“ říká předseda představenstva a generální ředitel společnosti České dráhy a.s. Pavel Krtek.

Cestování s batohem a v páru

Jedna z kategorií, ve které se České dráhy umístily na třetí příčce, se zaměřuje na cestování tzv. baťůžkářů. Přestože se taková kategorie může na první pohled zdát jako příliš specifická, není tomu tak. Zejména mladí lidé ve věku zhruba do 25 let cestují vlakem po Evropě velmi často a pro železniční dopravce jsou důležitými zákazníky. Vlaky Českých drah byly těmito „baťůžkáři“ oceněny pro jejich pohodlí a možnost si třeba po náročné noci pohodlně odpočinout. První místo obsadily německé a druhé místo švýcarské železnice.

Bronzová příčka připadla Českým drahám také v kategorii zaměřené na cestování párů. Přestože se Česká republika prozatím neřadí mezi země, jako je třeba Rakousko nebo Švýcarsko (držitelé zlaté a stříbrné příčky této kategorie), kam by lidé vyráželi prvoplánově za romantikou, cestující v páru oceňují vlaky Českých drah z řady důvodů. Na rozdíl od většiny západních železnic nabízí soukromí v prostorném kupé a lákavou nabídku jídelních vozů, ať už z hlediska gastronomie, nebo příjemného prostředí.

Získání ocenění v tak silné konkurenci je velkým pozitivem, národní dopravce ale pokračuje v dalším zatraktivňování služeb pro cestující. To potvrzuje i Pavel Krtek: „Cestování po železnici je stále populárnější, výrazný nárůst zaznamenávají České dráhy každý rok. Našim zákazníkům chceme nabídnout stále lepší služby, nakupujeme nové moderní vozy a uvádíme do provozu řadu služeb, které usnadní a zpříjemní cestování našimi vlaky. Zmínit mohu třeba stále oblíbenější e-shop Českých drah, aplikaci Můj vlak nebo virtuální In-kartu.“

 

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1