Český autoprůmysl čeká pád z vrcholu. Odvětví projde změnami, které nemusí všichni přežít | info.cz

Články odjinud

Český autoprůmysl čeká pád z vrcholu. Odvětví projde změnami, které nemusí všichni přežít

V české historii se za rok ještě nikdy nevyrobilo tolik automobilů jako loni. Automobilky překonaly rekord popáté v řadě, ale k čirému optimismu mají dost daleko. Téměř 1,5 milionu zhotovených vozů představuje meziroční růst o 1,7 procenta, podle prezidenta Sdružení automobilového průmyslu Bohdana Wojnara už ale odvětví neporoste. Naráží podle něho na kapacitní i ekonomické limity. A co víc, neobejde se bez náročné transformace.

„Podniky budou nuceny k mnohem vyššímu tempu změn a inovací, což ale znamená i vyšší investice. Pokud se nepřizpůsobí, tak je nastávající tsunami smete,“ říká Wojnar.

„Letos se očekává absolutní pokles, vrchol je za námi,“ potvrzuje Wojnarova varování Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank. Podle ní zažije sektor strukturální šok vyvolaný především přechodem na elektromobilitu. Změny dostanou subdodavatele pod velký tlak na růst efektivity, neboť klesne poptávka po autodílech.

Celý text si přečtěte na webu E15.cz.

Novinky a informace o autosalonu v Ženevě 2019 čtěte zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud