Články odjinud

Chaos v Evropě: Spadla síť platebních karet Visa, transakce hlásí chybu i v Česku

Chaos v Evropě: Spadla síť platebních karet Visa, transakce hlásí chybu i v Česku

Síť společnosti Visa zasáhly masivní výpadky napříč Velkou Británií a Evropou. Platby v řadě míst v tuto chvíli nefungují, terminály je odmítají.  Problémy se objevují i v České republice. Firma už problémy potvrdila a řekla, že na jejich odstranění pracuje. Část plateb už podle některých uživatelů začala znovu procházet.

Rozsah problémů zatím není známý, na twitteru si ale na problémy s placením v obchodech nebo na benzinových pumpách stěžují klienti z různých zemí Evropy. „Registrujeme, že neproběhla dvě procenta transakcí, které naši klienti dnes odpoledne provedli kartami VISA,“ řekl ČTK mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Visa ve svém prohlášení uvedla, že některé platby kartou Visa momentálně nejsou v některých místech Evropy možné. Společnosti Paymentsense, která poskytuje obchodní služby pro víc než 60 tisíc společností v Velké Británii a Irsku na sociální sítě napsala, že jí Visa informovala, že má problémy s autorizací plateb od 14:36 hodin místního času. V posledních minutách už ale podle ní začaly platby znovu procházet.

Mluvčí společnosti Marks & Spencer pak uvedl, že v jejích obchodech v tuto chvíli není vůbec možné karty Visa přijímat. Banky Barclays a Bank of Ireland vybídly své zákazníky, aby si vybírali hotovost v bankomatech, na ty současný výpadek vliv nemá.

Obchodní řetězec Tesco informoval, že jejich terminály přijímají čipové karty, problémy nastávají jen u bezkontaktních plateb. Mastercard se s žádnými výpadky nepotýká

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud