Čínská CEFC prodává všechny reality. Bez nemovitostí v Česku, tvrdí mluvčí firmy | info.cz

Články odjinud

Čínská CEFC prodává všechny reality. Bez nemovitostí v Česku, tvrdí mluvčí firmy

Čínská CEFC China Energy plánuje prodej globálního realitního portfolia. Informuje o tom agentura Bloomberg. Prodej se nedotkne nemovitostí vlastněných CEFC v Česku, tvrdí mluvčí CEFC (Europe) Group Company Pavel Bednář. V Česku čínský konglomerát vlastní mimo jiné bývalou budovu Živnobanky a pětihvězdičkový hotel Le Palais, stadion fotbalového klubu Slavia či strojírenský podnik ŽĎAS a Pivovar Protivín. Není zatím zcela jasné, co všechno Číňané prodávají. 

Na prodej je podle zdrojů Bloombergu téměř stovka nemovitostí, včetně kancelářských budov, hotelů či průmyslových zařízení. 

Nemovitosti se nachází většinou ve velkých čínských městech, ale jde i o některé investice v Evropě a ve Spojených státech, mimo jiné i o byt v ikonickém mrakodrapu Trump World Tower v New Yorku.

CEFC v České republice spravuje aktiva ve výši přes 1,5 miliardy eur (38 miliard korun). Šéf CEFC a poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-ming je v Číně vyšetřován pro podezření z porušení zákona. Firma si Českou republiku vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit a zaměstnává v tuzemsku přes 4000 lidí.

CEFC mimo jiné patří pražské hotely Mandarin Oriental Prague na Malé Straně a Le Palais Art Hotel Prague na Vinohradech. Firma je rovněž vlastníkem budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy. V listopadu 2016 koupila pražský administrativní komplex Florentinum, v roce 2017 pak zrekonstruovanou budovu v pražské ulici Na Poříčí v sousedství Florentina.

Kromě budov má CEFC v ČR mimo jiné významné podíly v podnicích, mezi nimiž jsou například strojírny ŽĎAS, Pivovary Lobkowicz či fotbalový klub SK Slavia Praha.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud