Čínská CEFC prodává všechny reality. Bez nemovitostí v Česku, tvrdí mluvčí firmy | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čínská CEFC prodává všechny reality. Bez nemovitostí v Česku, tvrdí mluvčí firmy

Čínská CEFC prodává všechny reality. Bez nemovitostí v Česku, tvrdí mluvčí firmy

Čínská CEFC China Energy plánuje prodej globálního realitního portfolia. Informuje o tom agentura Bloomberg. Prodej se nedotkne nemovitostí vlastněných CEFC v Česku, tvrdí mluvčí CEFC (Europe) Group Company Pavel Bednář. V Česku čínský konglomerát vlastní mimo jiné bývalou budovu Živnobanky a pětihvězdičkový hotel Le Palais, stadion fotbalového klubu Slavia či strojírenský podnik ŽĎAS a Pivovar Protivín. Není zatím zcela jasné, co všechno Číňané prodávají. 

Na prodej je podle zdrojů Bloombergu téměř stovka nemovitostí, včetně kancelářských budov, hotelů či průmyslových zařízení. 

Nemovitosti se nachází většinou ve velkých čínských městech, ale jde i o některé investice v Evropě a ve Spojených státech, mimo jiné i o byt v ikonickém mrakodrapu Trump World Tower v New Yorku.

CEFC v České republice spravuje aktiva ve výši přes 1,5 miliardy eur (38 miliard korun). Šéf CEFC a poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-ming je v Číně vyšetřován pro podezření z porušení zákona. Firma si Českou republiku vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit a zaměstnává v tuzemsku přes 4000 lidí.

CEFC mimo jiné patří pražské hotely Mandarin Oriental Prague na Malé Straně a Le Palais Art Hotel Prague na Vinohradech. Firma je rovněž vlastníkem budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy. V listopadu 2016 koupila pražský administrativní komplex Florentinum, v roce 2017 pak zrekonstruovanou budovu v pražské ulici Na Poříčí v sousedství Florentina.

Kromě budov má CEFC v ČR mimo jiné významné podíly v podnicích, mezi nimiž jsou například strojírny ŽĎAS, Pivovary Lobkowicz či fotbalový klub SK Slavia Praha.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.