Čínská špionáž ji nepoložila. Česká firma ustála pokus o nepřátelské převzetí a plánuje expanzi | info.cz

Články odjinud

Čínská špionáž ji nepoložila. Česká firma ustála pokus o nepřátelské převzetí a plánuje expanzi

Pokus o nepřátelské převzetí firmu HE3DA nepoložil. Česká společnost zabývající se aplikovaným výzkumem a vývojem bateriových technologií naopak oznámila plán expanze do USA. Ve Spojených státech chce do roku 2021 vybudovat továrnu, fungovat má v Nevadě. 


Závod by měl mít roční kapacitu přes 1,2 milionu vyrobených baterií za rok. HE3DA ale na americký trh nakročila již teď, když se vůbec poprvé představila na letošním veletrhu CES (Consumer Technology Association) v Las Vegas.

O její produkty byl údajně značný zájem. „Žijeme v éře baterií. Zájem je logický,“ řekl konstruktér a a ředitel firmy Jan Procházka. Kromě tekutého elektrolytu, lithia a několika dalších kovů by její baterie neměla obsahovat v podstatě žádné jiné materiály. Zmizely například všechny hořlavé organické látky a plasty, které jsou pro výrobu normálních baterií potřebné.

Společnost už dříve vyvinula novou konstrukci lithiových článků , které umožňují výrobu robustních článků procesem lisování prášku.  Projekt ovšem zaujal také čínské firmy, s jednou z nich dokonce HE3DA uzavřela partnerství. Spolupráce se ale vyvinula z českého pohledu nežádoucím směrem. (O případu jsme psali ZDE).

Další zprávy z webu E15.cz čtěte ZDE >>> 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud