Hvězdy tuzemského designu Plesl a Velčovský poprvé vytvořili společné dílo: artefakt pro deník E15 | info.cz

Články odjinud

Hvězdy tuzemského designu Plesl a Velčovský poprvé vytvořili společné dílo: artefakt pro deník E15

Rony Plesl a Maxim Velčovský, dvě největší současné hvězdy tuzemského designu, se poprvé sešli nad spoluprací při tvorbě jednoho společného díla. Jejich studenti, posluchači ateliéru porcelánu na UMPRUM, který vede Velčovský, a ateliéru skla, vedeného Pleslem, vytvořili artefakt pro deník E15 a banku J&T. Dílo kombinující sklo a porcelán bude dárkem pro hosty při uvedení časopisu Elita byznysu, které se koná při zahájení světových parkurových závodů Global Champions Prague Play Off 13. prosince v O2 areně.

Oba ateliéry vyhlásily soutěž mezi studenty. Návrhů se sešlo přes dvacet. Ten vítězný má podobu skleněné dózy s dekorem ledovaného skla, jeho autorkou je studentka Ronyho Plesla Anna Jožová. Uzavírá ji porcelánové víčko s koníkem navrženým studentem Davidem Ramdanem. Koníky na sérii dóz individuálně dekorativně dozdobí Velčovského studenti z ateliéru porcelánu.

„Dóza zachycuje symbiotický vztah koně a jezdce při parkuru a má být hmotnou vzpomínkou na zážitky z jezdeckého klání. Estetický tvar doplňuje soška houpacího koně, který je skromným symbolem přesnosti – klíčové vlastnosti v této náročné disciplíně. Zaujalo mě, že do projektu nebude vepsána pouze spolupráce jezdce a koně, ale i spolupráce dvou ateliérů – ateliéru skla a ateliéru keramiky,“ říká ke svému návrhu Anna Jožová.

Dózu vyfoukají ve sklárnách Rückl. 

Nový magazín E15 Elita Byznysu si můžete objednat zde >>>

„Takovéto projekty jsou pro nás velice důležité, i proto, aby studenti věděli, že jejich originalita může mít svého klienta a nemusí končit jen vystavením semestrálních prací,“ poznamenal ke společnému projektu UMPRUM, deníku E15 a J&T Banky Rony Plesl. Maxim Velčovský doplnil, že zakázku, která by kombinovala sklo i porcelán, ateliéry dělají poprvé.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud