Jedna z nejpopulárnějších kryptoměn zažívá otřes. Zakladatel litecoinu prodal své bohatství | info.cz

Články odjinud

Jedna z nejpopulárnějších kryptoměn zažívá otřes. Zakladatel litecoinu prodal své bohatství

Charlie Lee, tvůrce populární kryptoměny litecoin, se zbavil svého účtu. Odůvodnil to tím, že už ho nebaví poslouchat, že zneužívá svého vlivu, aby se sám obohatil. Lee si dle svých slov nechal jen pár mincí na památku. Může si to dovolit, kryptoměna z něj už udělala dolarového milionáře. Mnozí fanoušci jsou ovšem zděšení a považují to za sebevraždu, která měnu zažívající v poslední době silný růst, může poslat ke dnu.

„Litecoin je pro mě důležitý,“ ujišťoval Lee na serveru Reddit. „Jako jeho tvůrce jsem ale v komunitě získal obrovský vliv a vzhledem k rostoucí hodnotě litecoinu mi přijde nemravné na něm vydělávat,“ uvedl s tím, že virtuální majetek prodal nebo daroval. Objem litecoinů, které vlastnil, nechtěl uvést.

Lee má na sociální síti Twitter vlivný a sledovaný profil. Jako „Coblee“ se ale opakovaně setkával s nařčením, že svými tweety o kryptoměně ovlivňuje trh a vydělává na tom. Proto se zhruba před dvěma lety rozhodl, že se ve svých veřejných prohlášeních nebude vývoji ceny litecoinu vůbec věnovat. To jde ale dost těžko. Jak poznamenává sám Lee, vývoj ceny je totiž významným aspektem samotné existence měny. A každé slovo jejího tvůrce je pochopitelně bedlivě sledováno celou komunitou.

Leeho prohlášení přišlo téměř současně s oznámením, že Coinbase, která je hlavní americkou platformou pro obchodování s bitcoiny, kromě samotného bitcoinu umožní obchodování s jeho novější variantou bitcoin cash. Lee odmítl, že by jeho cílem a důvodem pro prodej bylo vydělat na růstu této měny.

Důvodem štěpení nejznámější kryptoměny na dvě odlišné byl nedávný upgrade zrychlující transakce a snižující transakční náklady. Jednalo se o vyústění střetu rozdílných pohledů bitcoinové komunity.

Bitcoin cash po dnešním oznámení na Coinbase posílil o 70 procent a dostal se do úrovně kolem 3 339 dolarů. Cena původního bitcoinu na oznámení reagovala naopak silným propadem až k 15 tisícům dolarů. Jde o zatím nejvýraznější pád ceny bitcoinu od zahájení obchodování s bitcoinovými futures.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud