Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jedna z nejpopulárnějších kryptoměn zažívá otřes. Zakladatel litecoinu prodal své bohatství

Jedna z nejpopulárnějších kryptoměn zažívá otřes.  Zakladatel litecoinu prodal své bohatství

Charlie Lee, tvůrce populární kryptoměny litecoin, se zbavil svého účtu. Odůvodnil to tím, že už ho nebaví poslouchat, že zneužívá svého vlivu, aby se sám obohatil. Lee si dle svých slov nechal jen pár mincí na památku. Může si to dovolit, kryptoměna z něj už udělala dolarového milionáře. Mnozí fanoušci jsou ovšem zděšení a považují to za sebevraždu, která měnu zažívající v poslední době silný růst, může poslat ke dnu.

„Litecoin je pro mě důležitý,“ ujišťoval Lee na serveru Reddit. „Jako jeho tvůrce jsem ale v komunitě získal obrovský vliv a vzhledem k rostoucí hodnotě litecoinu mi přijde nemravné na něm vydělávat,“ uvedl s tím, že virtuální majetek prodal nebo daroval. Objem litecoinů, které vlastnil, nechtěl uvést.

Lee má na sociální síti Twitter vlivný a sledovaný profil. Jako „Coblee“ se ale opakovaně setkával s nařčením, že svými tweety o kryptoměně ovlivňuje trh a vydělává na tom. Proto se zhruba před dvěma lety rozhodl, že se ve svých veřejných prohlášeních nebude vývoji ceny litecoinu vůbec věnovat. To jde ale dost těžko. Jak poznamenává sám Lee, vývoj ceny je totiž významným aspektem samotné existence měny. A každé slovo jejího tvůrce je pochopitelně bedlivě sledováno celou komunitou.

Leeho prohlášení přišlo téměř současně s oznámením, že Coinbase, která je hlavní americkou platformou pro obchodování s bitcoiny, kromě samotného bitcoinu umožní obchodování s jeho novější variantou bitcoin cash. Lee odmítl, že by jeho cílem a důvodem pro prodej bylo vydělat na růstu této měny.

Důvodem štěpení nejznámější kryptoměny na dvě odlišné byl nedávný upgrade zrychlující transakce a snižující transakční náklady. Jednalo se o vyústění střetu rozdílných pohledů bitcoinové komunity.

Bitcoin cash po dnešním oznámení na Coinbase posílil o 70 procent a dostal se do úrovně kolem 3 339 dolarů. Cena původního bitcoinu na oznámení reagovala naopak silným propadem až k 15 tisícům dolarů. Jde o zatím nejvýraznější pád ceny bitcoinu od zahájení obchodování s bitcoinovými futures.

 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1