Ministr plánuje křížovou výpravu proti slevovým akcím v supermarketech. Tohle na vás chystá | info.cz

Články odjinud

Ministr plánuje křížovou výpravu proti slevovým akcím v supermarketech. Tohle na vás chystá

Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) kritizoval slevové akce, ve kterých prodávají zboží obchodní řetězce v Česku. Řešení vidí v zavedení „zákazu prodeje se ztrátou pro každý jednotlivý výrobek a každý článek potravinářského řetězce.“ Toman to řekl ve čtvrtek během vystoupení na Žofínském fóru, informoval server E15.

Ministr zemědělství Toman, který vystupuje proti slevovým akcím stejně jeho předchůdce Jiří Milek (za ANO), chce omezit slevové akce obchodních řetězců. Navrhl zákaz prodeje za podnákladové ceny s tím, že v některých jiných zemích je to běžné.

Dále jako řešení jmenoval omezení prodeje v promo akcích, snížení vybraných druhů potravin v promo akcích, omezení tištěné reklamy, omezení prodeje za podnákupní ceny, vyšší podíl privátních značek a regionálních výrobků a nastavení maximální výše slevy.

„Nechci slevové akce zakázat, ale vnést do nich řád. Sami zástupci řetězců přiznávají, že je to problém, který je třeba řešit,” řekl Toman. Konkrétní řešení bude podle ministra záviset na diskusi s obchodními řetězci, konkrétní výsledky by se mohly objevit na začátku příštího roku.

Pokračování článku na E15 >>> 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud