Nákupní horečka polevila. Lidé kvůli drahotě přestávají kupovat nové byty v Praze | info.cz

Články odjinud

Nákupní horečka polevila. Lidé kvůli drahotě přestávají kupovat nové byty v Praze

Ceny novostaveb v Praze rekordně rostou. Narážejí však na limity kupní síly a poptávka klesá. Developeři odhadují, že poprvé po pěti letech se může v metropoli prodat méně než pět tisíc novostaveb. 


Vysoké ceny nových bytů v Praze přestávají být pro zájemce o bydlení přijatelné. Developeři proto odhadují, že poprvé po pěti letech se může v metropoli prodat méně než pět tisíc novostaveb. Pokud se prognóza splní, bude to nejhorší výsledek za posledních pět let. Za rok 2017 se v hlavní městě prodalo 5500 nových bytů, vyplývá ze společných dat developerských společností Central Group, Skanska Reality a Trigema.

„Nákupní horečka polevila. Lidé už nejsou hnáni rekordně nízkými úrokovými sazbami, a tak nekupují vše a za jakoukoli cenu. Pokud mluvíme o posledních třech měsících, registrujeme meziroční pokles poptávky o deset až patnáct procent,“ řekl Prokop Svoboda, spolumajitel realitní kanceláře Svoboda & Williams.

Tržní ceny nových bytů v hlavním městě se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšily téměř o patnáct procent, vyplývá z nových čísel Českého statistického úřadu. To je nejsilnější zaznamenaný růst od roku 2010, kdy developeři začali vytvářet vlastní statistiku.   

Více si přečtěte na webu E15.cz.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud