Články odjinud

Návštěvnost webů v červnu klesla, zvýšil se zájem o cestování

Návštěvnost webů v červnu klesla, zvýšil se zájem o cestování

Počet návštěvníků tuzemských webů v červnu klesl proti předchozímu měsíci o 2,4 procenta na 6,7 milionu. Množství zhlédnutých stránek se snížilo o 7,7 procenta na 13,75 miliardy. Vyplývá to z měření NetMonitor společnosti Gemius.

Počet návštěvníků přitom klesal ze všech typů zařízení. Největší pokles, a to o tři procenta, byl v červnu u tabletů. U mobilů klesl počet uživatelů o 1,6 procenta a z PC o 2,4 procenta.

S nástupem letní sezóny se zvýšil zájem uživatelů o webové stránky s nabídkou zájezdů a o cestovatelské weby. Kategorie cestování rostla nejvíce na tabletech (téměř 14 procent) a klasických počítačích (osm procent). Oproti tomu weby s nabídkou zájezdů navštěvovali uživatelé především na mobilních telefonech (rekordní nárůst o 85 procent) a dále na počítačích (14 procent).

Letošní mistrovství světa ve fotbale zvýšilo zájem o sportovní weby. V průběhu trvání mistrovství, tedy od poloviny června, navštěvovalo webové stránky v kategorii Sport v průměru téměř 960.000 uživatelů denně, tedy asi o 50.000 uživatelů víc než v předchozích červnových dnech. Nejvíce uživatelů (přes 1,1 milionu) přilákaly sportovní weby koncem měsíce, zejména 25. a 27. června, kdy o postup hrály populární týmy například Španělsko, Německo, Portugalsko či Brazílie.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud